Bieszczady - zielona szkoła

Program wycieczki:

Dzień 1.
Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przejazd w kierunku Korczyny, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie Ruin Zamku Kamieniec – miejsca, w którym działa się akcja „Zemsty” Aleksandra Fredry – oraz interaktywnej sali tortur. Kolejno przejazd do Krosna. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła – miejsca, w którym tworzy się historia znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których weźmiemy czynny udział. Po zwiedzaniu możliwość zakupu ręcznie wykonanych pamiątek w firmowym sklepie. Przejazd do obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie, po nim  pobranie suchego prowiantu, spotkanie z przewodnikiem górskim i wyjście w góry. Proponujemy trasę wycieczkową na Połoninę Wetlińską.  Przejście grzbietem połoniny zaczynając od słynącego z pięknych panoram Smereka, dalej przez Przełęcz Orłowicza, urozmaiconą grań Szarego Berda i wejście na najwyższy, dostępny turystycznie wierzchołek Połoniny Wetlińskiej, czyli Osadzki (1253 m). Potem czeka nas niewyczerpujący przemarsz przez szerokie połacie traw pod Przełęczą Srebrzystą i wejście na Hasiakową Skałę (1228 m), pod którą stoi schronisko o wdzięcznej nazwie „Chatka Puchatka”. Stąd, po obejrzeniu wspaniałych widoków, w pół godziny zejdziemy na Przełęcz Wyżną. Po pieszej wędrówce powrót do obiektu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie, po nim  przejazd do miejscowości Uherce Mineralne, gdzie czeka nas jedna z największych bieszczadzkich atrakcji – przejazd drezynami rowerowymi na trasie Uherce Mineralne – Jankowce - Uherce Mineralne. Kolejno przejazd do Soliny i spacer po koronie najwyższej tamy w Polsce, możliwość zakupu pamiątek na „bieszczadzkich Krupówkach”. Następnie przejazd do Polańczyka i rejs statkiem spacerowym po Jeziorze Solińskim, a po nim spacer po bieszczadzkim uzdrowisku. Wejście na niewielkie wzgórze Kiczera, gdzie znajduje się jeden z najwspanialszych punktów widokowych na Zalew Soliński. Kolejno przejazd do obiektu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie, po nim przejazd do miejscowości Lesko. Miasto ze względu na swoje położenie nazywane jest „Bramą Bieszczad”. Najcenniejszymi zabytkami miasta są obiekty związane z kulturą żydowską: XVII-wieczna synagoga z galerią sztuki oraz kirkut uznawany za jeden z najstarszych w Polsce. W centrum miasta uwagę przyciąga eklektyczny ratusz. W pobliżu Sanu w pięknym parku natkniemy się na zamek zbudowany w XV wieku przez Kmitów. W miejscowości Glinne zobaczymy słynny Kamień Leski, z którym związanych jest kilka legend. Kolejno przejazd do Hoczewa, w którym znajduje się barokowy Kościół Św. Anny oraz prywatny warsztat rzeźbiarski z galerią artysty Zdzisława Pękalskiego. Po zwiedzaniu powrót do obiektu, gry i zabawy sportowe na terenie obiektu,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie, po nim wykwaterowanie z obiektu i przejazd do Sanoka. Zwiedzanie miasta: Zamek, Stare Miasto z Ratuszem i Zespołem Klasztornym Franciszkanów, Kościół Franciszkanów, następnie wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego – największym skansenie w Polsce. Odtworzono tutaj typowy układ wsi tych terenów, a w czasie spaceru można zobaczyć ponad 100 obiektów. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną, podczas powrotu planowany jest obiad. Powrót i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.



CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 4 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad,
suchy prowiant na wyjście w góry
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania ruin Zamku Kamieniec, Centrum Dziedzictwa Szkła i Muzeum Budownictwa Ludowego
- opiekę przewodnika górskiego podczas wyjścia w góry
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły                     
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota


CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
ruiny Zamku Kamieniec – ok. 8 zł/os/ulgowy
Centrum Dziedzictwa Szkła – ok. 14 zł/os/ulgowy
przejazd drezynami – ok. 22 zł/os
rejs po Jeziorze Solińskim – ok. 15 zł/os/ulgowy
Muzeum Budownictwa Ludowego – ok.  11 zł/os/ulgowy

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Bieszczady 5 dni(Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Bieszczady -  wycieczka klasowa pięciodniowa

Bieszczady -  wycieczka szkolna pięciodniowa

Bieszczady -  wycieczka klasowa 5 dniowa

Bieszczady -  wycieczka szkolna 5 dniowa

Bieszczady -  zielona szkoła