Program wycieczki:
Dzień 1
Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd przez Czechy, Niemcy i Francję. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.
Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Paryża. Zwiedzanie miasta: spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i cyganerii, Bazylika Sacre Coeur, Plac du Tertre – który jest galerią karykatur pod gołym niebem. Podejdziemy do pobliskiego cmentarza, gdzie przystaniemy nad grobami Polaków Wielkiej Emigracji, odszukamy pomnik Juliusza Słowackiego i Joachima Lelewela, następnie Plac Pigalle. (Uwaga! W tym dniu program jest realizowany środkami komunikacji miejskiej - metrem). Przejście na obiadokolację, a po niej przejazd do Hostelu/Hotelu na nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, po nim przejazd i zwiedzanie Wersalu - barokowej rezydencji francuskich królów, która położona jest pod Paryżem. Odnajdziemy tu stół na którym podpisano akt niepodległości Polski po I Wojnie Światowej oraz apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej, żony Ludwika XV. Sala Lustrzana, Kaplica Św. Ludwika, Muzeum Historyczne, a na koniec wizyty w Wersalu czeka nas spacer Ogrodami Wersalskimi. Powrót do Paryża na Pola Elizejskie - spacer najsłynniejszą aleją świata z Łukiem Triumfalnym, na którego murach odnajdziemy nazwiska 7 polskich wojskowych, którzy odegrali wielką rolę podczas wojen napoleońskich. Są tu również wymienione bitwy stoczone podczas wojen napoleońskich, m.in. te, które miały miejsce na ziemiach polskich: pod Ostrołęką, Pułtuskiem i Gdańskiem. Przejście na obiadokolację, a po niej wieczorny wjazd na Wieżę Eiffel’a i przejazd na nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, po nim dalsze zwiedzanie Paryża, rozpoczniemy od Dzielnicy Łacińskiej: Panteon, w którym spoczęły prochy najwybitniejszych Francuzów m.in. Voltaire, Zoli, Hugo oraz naszej rodaczki Marii Skłodowskiej - Curie, Ogrody Luksemburskie, Sorbona. Następnie serce Paryża - Wyspa La Cite, Katedra Notre Dame, Plac Jana Pawła II, Pałac Sprawiedliwości, Conciergerie. Warto zwrócić uwagę na XVI-wieczny zegar Henryka Walezego z orłem koronnym. Spacer po Wyspie Św. Ludwika: Biblioteka Polska, Dom Marii Skłodowskiej, Następnie zwiedzanie największego muzeum świata - Luwru. Na jego murach zewnętrznych znajduje się kilka płaskorzeźb m.in. Marii Leszczyńskiej, a w jednej z nisz posąg księcia Józefa Poniatowskiego. Z historią Luwru związana jest postać historyka sztuki Floriana Trawińskiego, który uratował Luwr przed zniszczeniem w burzliwym okresie Komuny Paryskiej. Spacer pięknymi ogrodami Tuileries, Plac Zgody Narodowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, po nim wykwaterowanie z Hostelu/Hotelu. Przejazd na dalsze zwiedzanie Paryża, które rozpoczniemy od wizyty na Cmentarzu Pere Lachaise, miejscu spoczynku Fryderyka Chopina. Następnie przejazd na Wzgórze Chaillot z Ogrodami Trocadero. W samym środku ogrodów znajduje się Fontanna Warszawska, skąd mamy najpiękniejszy widok na Żelazną Damę Paryża. Na zakończenie proponujemy rejs statkiem po Sekwanie. Po nim wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Francję i Niemcy. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.
Dzień 6
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.
CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:
- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 3 noclegi w Hostelu lub Hotelu na przedmieściach Paryża
- wyżywienie: 3 śniadania kontynentalne, 3 obiadokolacje
- opiekę pilota
- zwiedzanie Luwru, Wersalu i Panteonu w cenie!!!
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) i 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż i TFG
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:
- biletu wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłat za komunikację miejską ok. 30 -35 euro/os.
Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)!!!
Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegółowy program wycieczki ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.
Śladami polskości w Paryżu (Wersja PDF)