Program wycieczki:
Dzień 1.
Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przejazd do Wisły –Czarnem, spacer po zaporze. Tama zbudowana została w latach 1968-1973 jako zbiornik wody pitnej, spiętrza połączone wody potoków – Białej i Czarnej Wisełki. Zapora Wisła-Czarne jest drugą, po Tresnej, co do wysokości zaporą ziemną w Polsce. Następnie przejazd do Wisły Malinka pod skocznię narciarską imienia Adama Małysza, która jest drugą co do wielkości skocznią tego rozmiaru w Polsce. Przejazd do obiektu noclegowego, zakwaterowanie, obiad, po nim spacer po mieście: park Kopczyńskiego, gdzie mieści się amfiteatr, słynący z Tygodnia Kultury Beskidzkiej, Dom Zdrojowy z figurą Adama Małysza. Powrót do obiektu na kolację i nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie, po nim pobranie suchego prowiantu i przejazd do Ustronia. Wizyta w Muzeum Ustrońskim, gdzie poznamy przeszłość uzdrowiskową i przemysłową miasta. Udział w lekcji muzealnej. Następnie spotkanie z przewodnikiem górskim i wspólne wejście na sam szczyt Czantorii (995 m n.p.m.). Niedaleko wierzchołka znajduje się schronisko, gdzie będzie można popróbować czeskich przysmaków. W czasie godzinnego zejścia ze szczytu będziemy mogli podziwiać górską faunę i florę. Zapierające dech w piersiach widoki, wspaniała panorama Ustronia i okolic, pozostawią niezapomniane wrażenia z pobytu w Beskidzie Śląskim. Po zejściu z gór przejazd do obiektu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie, po nim wykwaterowanie z obiektu. Przejazd w kierunku Istebnej, miejscowości słynącej z kultury i twórczości ludowej, rzeźbiarstwa, wyrobu naczyń drewnianych, haftów, koronek i strojów ludowych. Następnie wizyta w Chacie Kawuloka, gdzie zebrano fascynującą kolekcję ludowych instrumentów, zwiedzanie zabytkowego drewnianego kościółka Św. Krzyża. Udział w warsztatach do wyboru dla całej grupy: ubijanie masła, nauka robienia koronek i wyplatanie z siana. Następnie odwiedzimy Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki, himalaisty, który zdobył wszystkie ośmiotysięczniki. Kolejno przejazd do Koniakowa, gdzie zobaczymy wystawę koronek w domu Marii Gwarek, najbardziej znanej twórczyni wyrobów koronkarskich. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.
CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:
- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 obiad, 1 kolacja, suchy prowiant na wyjście w góry
- opiekę przewodnika górskiego podczas wyjścia w góry
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
- Muzeum Ustrońskie – ok. 3 zł/os
- Chata Kawuloka (prelekcja + warsztaty) – ok. 8 zł/os
- Izba Regionalna im. Marii Gwarek – ok. 3 zł/os
Istnieje możliwość zamówienia obiadu dla grupy w cenie 20-22zł/os.
Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegółowy program wycieczki ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.
Wisła - 3 dni (Wersja PDF)