Wielkopolska z Toruniem - zielona szkoła

Program wycieczki:

Dzień 1.

 Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych, przejazd w kierunku Poznania. Zwiedzanie miasta: Stary Rynek, Kościół Farny, Renesansowy Ratusz ze słynnym zegarem i z koziołkami. Następnie przejście do Żywego Muzeum Rogala Świętomarcińskiego na Pokaz Rogalowy prowadzony przez Rogalowego Mistrza oraz najprawdziwszego poznaniaka – Wuja Binia. Degustacja i wspólny wypiek Rogali Świętomarcińskich przy użyciu tradycyjnych narzędzi.  Kolejno przejazd do obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie, po nim wybierzemy się do Żnina, gdzie czeka nas przejazd  kolejką wąskotorową na malowniczej trasie Żnin – Gąsawa. Po drodze czeka nas przystanek przy Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, kolejno  Biskupin i Gąsawa, która słynie z Kościoła z pięcioma ołtarzami, zabytkowej ambony i unikalnych, barokowych rzeźb. Powrót do obiektu na obiad, po nim wyjście do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie na lekcję muzealną, która odbywa się w zrekonstruowanych chatach  i  prowadzona jest przez pracowników muzeum. Wśród atrakcji do wyboru dla grupy są warsztaty:  lepienie naczyń z gliny lub dzieje pieniądza. Następnie powrót do obiektu,  kolacja w formie ogniska, po niej nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, po nim przejazd do Kruszwicy - zwiedzanie kolebki Państwa Polskiego, miejsca najstarszych pamiątek z legendarną Mysią Wieżą, owianą czarem baśni i legend historycznych o Popielu i Piaście. Następnie przejazd do pierwszej stolicy Polski – Gniezna. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spotkania z przewodnikiem w Bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha ze słynnymi ”Drzwiami Gnieźnieńskimi”, kolejno Rynek. Po nim przejście do Muzeum Początków Państwa Polskiego – zwiedzanie i lekcja muzealna. Po zwiedzaniu powrót do obiektu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, po nim przejazd w kierunku Torunia, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Następnie spacer po Starym mieście trasą legend i mitów: Krzywa Wieża, Flisak, Ratusz Staromiejski, Piernikowa Aleja Gwiazd, Dwór Artusa, Katedra Świętojańska,  Zamek Krzyżacki, Smok toruński,  Baszta Koci Łeb oraz kamienice.  Kolejno przejazd do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie czeka nas trzygodzinne zwiedzanie wystaw stałych: Wahadło Foucaulta - umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi, O obrotach - poświęcona idei koła i ruchu obrotowego, Rzeka – nawiązująca do przepływającej przez Toruń rzeki Wisły czy Idee łącząca nauki ścisłe i humanistyczne. Po zwiedzaniu powrót do obiektu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie po nim wykwaterowanie i przejazd do Kórnika. Zwiedzanie średniowiecznego zamku rycerskiego, bogatego w eksponaty: pamiątki historyczne z różnych epok, zbroje i broń różnych narodowości, obrazy królów polskich, hetmanów, portrety rodzinne Działyńskich i Zamoyskich i wiele innych. Kolejno spacer po Arboretum, gdzie na powierzchni ponad 40 ha znajduje się ponad 3300 taksonów drzew  i krzewów, w tym wiele egzotycznych, udział w zielonej lekcji (temat lekcji do wyboru) Następnie przejście na obiad po nim wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:                                 

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 4 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 2 obiady, 1 kolacja w formie ogniska
- opiekę lokalnego przewodnika/edukatora podczas wizyty w Żywym Muzeum Rogala, Muzeum Archeologicznym, MPPP, Zamku w Kórniku oraz podczas zwiedzania Gniezna i Torunia
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły                     
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:                    

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Żywe Muzeum Rogala – ok. 16 zł/os/ulgowy,
Kościoł Farny – ok. 2,50 zł/os
Muzeum w Biskupinie (wstęp + lekcja muzealna) - ok. 16 zł/os/ulgowy
przejazd kolejką - ok. 10/os/ulgowy
Drzwi Gnieźnieńskie - ok. 9 zł/os/pakiet,
MPPP - wstęp 8 zł/os/ulgowy + lekcja muzealna 8 zł/os
Mysia Wieża - ok. 6 zł/os/ulgowy
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – ok. 12 zł/os/ulgowy
Zamek w Kórniku – ok. 8 zł/os/ulgowy
Arboretum (wejście + zielona lekcja) – ok. 11 zł/os/ulgowy

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Wielkopolska z Toruniem - 5 dni (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Wielkopolska z Toruniem -  wycieczka klasowa 5 dniowa

Wielkopolska z Toruniem -  wycieczka szkolna 5 dniowa

Wielkopolska z Toruniem -  wycieczka klasowa pięciodniowa

Wielkopolska z Toruniem -  wycieczka klasowa

Wielkopolska z Toruniem -  zielona szkoła