Czeskie atrakcje - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do Dolni Morava w Czechach i spacer Ścieżką w Obłokach. Ta wyjątkowa konstrukcja oferuje zwiedzającym zapierające dech w piersiach widoki oraz garść ciekawostek opisanych na panelach edukacyjnych. Z samego szczytu ścieżki rozciągają się  widoki na cały Masyw Śnieżniku z malowniczą doliną rzeki Moravy, w oddali dostrzec można główne pasmo Jesioników,  Suchý vrch i Karkonosze. Kolejno przejazd do  Jesenika  i spacer po okolicy, podczas którego zobaczymy m. in.: Twierdzę na wodzie, część uzdrowiskową miasta – Lázně Jeseník z olbrzymim sanatorium „Priessnitz” z 1910 r., które górujące nad całą okolicą (można zajrzeć do środka i wspiąć się na punkt widokowy). Przejście uzdrowiskową promenadą, przy której znajdują się narodowe pomniki (w tym polski), pamiątka po kuracjuszach odwiedzających Jesionik. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim pobranie prowiantu i przejazd, spotkanie z przewodnikiem górskim i piesza wycieczka na najwyższy szczyt w paśmie Wysokiego Jesionika – Pradziad.  Wejście żółtym szlakiem turystycznym – jednym z najbardziej malowniczych szlaków w całych Czechach, który prowadzi nas wzdłuż potoku Białej Opawy. Po dotarciu na szczyt wjazd windą na taras widokowy, znajdujący się na wysokości 1563m n.p.m. Zejście planowane jest łagodnym szlakiem niebieskim. Ostateczna trasa wejścia i zejścia zależy od warunków atmosferycznych i może zostać zmodyfikowana przez przewodnika górskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, po nim wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Velke Losiny, której główną atrakcją jest doskonale zachowany, renesansowy zamek. Zwiedzanie zamku, spacer po dzielnicy uzdrowiskowej a następnie wizyta w jedynej w Czechach papierni z XVI wieku, w której do dziś produkuje się papier czerpany. Zwiedzanie wystawy poświęconej technologii wytwarzania papieru od czasów starożytnych po współczesność i pokaz czerpania papieru. Na koniec wizyta w sklepie, w którym można zaopatrzyć się w wyroby z papieru czerpanego. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną  i zakończenie wycieczki.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- 2 noclegi w Hotelu***, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania zamku i papierni
- opiekę przewodnika górskiego podczas wyjścia w góry
- opiekę pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż i TFG
                       
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:
 
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Ścieżka w obłokach z kolejką – ok. 290 kcz/os/bilet grupowy
Zamek Velke Losiny – ok. 120 kcz/os.
Muzeum papiernictwa – ok. 170 kcz/os
Wieża widokowa Pradziad – ok. 50 kcz/os

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!!
Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Czeskie atrakcje (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Czeskie atrakcje - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

Czeskie atrakcje - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Czeskie atrakcje- wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

Czeskie atrakcje - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa

Czeskie atrakcje - dzień edukacji narodowej trzydniowa