Czeskie klimaty - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do Dolni Morava w Czechach i spacer Ścieżką w Obłokach. Ta wyjątkowa konstrukcja oferuje zwiedzającym zapierające dech w piersiach widoki oraz garść ciekawostek opisanych na panelach edukacyjnych. Z samego szczytu ścieżki rozciągają się  widoki na cały Masyw Śnieżniku z malowniczą doliną rzeki Moravy, w oddali dostrzec można główne pasmo Jesioników,  Suchý vrch i Karkonosze. Kolejno przejazd do miejscowości Velke Losiny, której główną atrakcją jest doskonale zachowany, renesansowy zamek. Zwiedzanie zamku, spacer po dzielnicy uzdrowiskowej a następnie wizyta w jedynej w Czechach papierni z XVI wieku, w której do dziś produkuje się papier czerpany. Zwiedzanie wystawy poświęconej technologii wytwarzania papieru od czasów starożytnych po współczesność i pokaz czerpania papieru. Na koniec wizyta w sklepie, w którym można zaopatrzyć się w wyroby z papieru czerpanego. Następnie przejazd do Jesenika, zakwaterowanie w hotelu, przejście na obiadokolację i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim wykwaterowanie i spacer po okolicy, podczas którego zobaczymy m. in.: Twierdzę na wodzie, część uzdrowiskową miasta – Lázně Jeseník z olbrzymim sanatorium „Priessnitz” z 1910 r., które górujące nad całą okolicą (można zajrzeć do środka i wspiąć się na punkt widokowy). Przejście uzdrowiskową promenadą, przy której znajdują się narodowe pomniki (w tym polski), pamiątka po kuracjuszach odwiedzających Jesionik. Kolejno przejazd do miejscowości Bruntal, zwiedzanie Zamku: dziedziniec,  wieża zegarowa licząca 60 metrów, kaplica i sala audiencyjna z przepięknymi żyrandolami ze szkła śląskiego, gabinet arcyksięcia Eugeniusza, ostatniego Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego z rodu Habsburgów, komnaty wraz z salą główną, w której miały miejsce wszystkie istotne wydarzenia, salon myśliwski oraz biblioteka zamkowa. W ostatnich sześciu salach znajduje się galeria obrazów. Zamek wraz z parkiem zamkowym, z którego podziwiać można architekturę i rzeźby, tworzy unikalny kompleks. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną  i zakończenie wycieczki.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 1 nocleg w Hotelu***, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami
- wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania zamku i papierni
- opiekę pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż i TFG
                      
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Ścieżka w obłokach z kolejką – ok. 290 kcz/os/bilet grupowy
Zamek Velke Losiny – ok. 120 kcz/os.
Muzeum papiernictwa – ok. 170 kcz/os
Zamek Bruntal – ok. 100 kcz/os

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Czeskie klimaty (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Czeskie klimaty - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

 

Czeskie klimaty - dwudniowa wycieczka dla nauczycieli

Czeskie klimaty - dzień edukacji narodowej dwudniowa

Czeskie klimaty- wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

 Czeskie klimaty - dzień nauczyciela wycieczka 2 dniowa