Czeskie zamki i skarby UNESCO - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do  miejscowości Telcz, zwanej Morawską Wenecją, zaliczanej do najpiękniejszych miast renesansowych w całej Europie i wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najwspanialszych zabytków, obok monumentalnego, renesansowego Zamku z angielskim parkiem należy przede wszystkim Rynek z unikalnym, świetnie zachowanym kompleksem historycznych domów w renesansowym i barokowym stylu. Następnie przejazd i zwiedzanie Czeskich Budziejowic, stolicy Czech Południowych, gdzie znajduje się jeden z największych rynków w Europie z Czarną Wieżą i barokową fontanną z 1772 roku. Miasto kojarzy nam się również ze słynnym piwem Budweiser BUDVAR, zwiedzanie Browaru, gdzie produkuje się ten złocisty trunek. Po zwiedzaniu przejazd do obiektu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim przejazd do Czeskiego Krumlowa, który jest unikatowym klejnotem architektury, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1992 roku. Zwiedzanie: Kościół Św. Wita,  Zamek, który jest największą atrakcją Czeskiego Krumlova, a wśród jego eksponatów szczególne wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Na historyczną siedzibę rodu Rožmberków składa się szereg budowli zamkowych, sławna sala balowa, unikatowy barokowy teatr, ogród zamkowy z rokokową fontanną oraz letnia rezydencja Bellarie z okrągłym amfiteatrem - miejscem sezonowych przedstawień teatralnych. Przejazd do obiektu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3
                                   
Śniadanie,  po nim wykwaterowanie z obiektu. Przejazd do Hluboki nad Wełtawą, gdzie zwiedzimy Zamek Schwarzenbergów, zwany Czeskim Windsorem. Zbudowany w stylu bliskim angielskim Tudorom zamek słynie z cennych zbiorów gobelinów, porcelany, unikalnych drzeworytów, obrazów, mebli i broni. Następnie przejazd do malowniczo położonego na skalnym urwisku Zamku Orlik nad Wełtawą, który niczym orle gniazdo wznosi się wysoko nad doliną Wełtawy, obmywaną przez wody zapory Orlickiej.  Wnętrza pałacowe z bogatymi kolekcjami obrazów, mebli, broni, trofeów myśliwskich, odznaczeń i orderów dokumentują życie ostatnich właścicieli. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Powrót i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- opiekę lokalnego przewodnika w miejscach tego wymagających
- opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
 
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:                            

- biletu wstępu do zwiedzanych obiektów:
Zamek Telcz – ok. 220 kcz/os/ulgowy
Zamek Czeski Krumlov – ok. 300 kcz/os/ulgowy
Zamek Hluboka – ok. 150 kcz/os/ulgowy
Zamek Orlik – ok. 150 kcz/os/ulgowy
Browar Budveiser BUDVAR – ok. 200 kcz/os

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!!
Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Czeskie zamki i skarby UNESCO (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

 Czeskie zamki i skarby UNESCO - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

 Czeskie zamki i skarby UNESCO - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

   Czeskie zamki i skarby UNESCO- wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

Czeskie zamki i skarby UNESCO - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa

Czeskie zamki i skarby UNESCO - dzień edukacji narodowej trzydniowa