Drezno i okolice - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych.  Przejazd do  Drezna - stolicy Saksonii nazywanej "Florencją nad Łabą", zakwaterowanie w Hotelu****, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Objazd miasta autokarem: m.in. okolice starego miasta, ratusz  z pozłacaną figurą Rathausmann, Szklana Manufaktura Volkswagena, dzielnica Blasewitz, w której zachowała się zabudowa willowa z okresu przed II Wojną Światową, panorama Łaby z trzema zameczkami - Albrechtsberg, Eckberg i Villa Stockhausen, dzielnica Neustadt - tętniąca życiem do późnych godzin nocnych, Pfunds Molkerei - "najpiękniejszy sklep mleczarski świata", którego ściany pokrywa blisko 250 m2 ręcznie malowanych kafelek, pomnik "Złotego Jeźdźca", Plac Albrechta. Następnie spacer po ulicach drezdeńskiej starówki: zaliczany do najpiękniejszych placów Europy Theaterplatz otoczony przez Operę Sempera, Zwinger oraz kościół Hofkirche wzniesiony przez Augusta Mocnego. Pobliski pałac Taschenberg król podarował swojej metresie - legendarnej hrabinie Cosel. Spacerując wzdłuż Fürstenzug- najdłuższego obrazu porcelanowego na świecie, można poznać historię dynastii Wettinów. Promenada spacerowa "Brühlsche Terasse", z której możemy podziwiać niepowtarzalny widok na rzekę Łabę i słynny "balkon Europy".  Zamek Residenzschloss kryje m.in. "Zielone Sklepienie" dawny skarbiec Augusta Mocnego, Kościół Frauenkirche z charakterystyczną kopułą - jednym z symboli Drezna. Następnie czas wolny, po nim obiadokolacja  i  nocleg.
                  
Dzień 3

Śniadanie, po nim wykwaterowanie i przejazd do Moritzburga, zwiedzanie pięknego barokowego Pałacu. Jedną największych atrakcji pałacu stanowią zbiory trofeów myśliwskich oraz legendarny już „moritzburski pokój z piór”. Po zwiedzaniu przejazd do Miśni, która  słynie porcelany miśnieńskiej od roku 1710, kiedy założono tu manufakturę, pierwszą taką w Europie. Zwiedzanie Manufaktury Miśnieńskiej wraz z pokazem, podczas którego na własne oczy można prześledzić proces powstawania miśnieńskich wyrobów. Spacer po ulicach starówki. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie w Hotelu****, pokoje 2 os. z łazienkami, taksa klimatyczna
- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- opiekę lokalnego  przewodnika po Dreźnie
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż i TFG
- opiekę pilota
 
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- bilet combo do Muzeum Zwinger : Salon Matematyczno – Fizyczny, Zbiory Porcelany, Galeria Obrazów Starych Mistrzów – ok. 12 euro/os    
-  Pałac Moritzburg - ok. 6,50 euro/os/grupowy
- Miśnia manufaktura Porcelany – ok. 10 euro/os/grupowy;

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!!
Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Drezno i okolice (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

 Drezno i okolice - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Drezno i okolice - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

Drezno i okolice - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

Drezno i okolice - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa

Drezno i okolice - dzień edukacji narodowej trzydniowa