Jarmark adwentowy we Wrocławiu (z Hydropolis)

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych, przejazd do Wrocławia. Wizytę w mieście rozpoczniemy od wizyty w Hydropolis. Udział w warsztatach o wybranej tematyce (1 temat do wyboru):
- Profil glebowy (warsztat geologiczny)
Uczniowie na zajęciach określą skład gleby, jej właściwości i wykorzystanie oraz chłonność. Następnie używając różnych materiałów mi.in. piasku i żwiru przygotują profil glebowy.
- Wody  słodkie i wody słone (warsztat chemiczny)
Zajęcia poświęcone są gęstości wody. Uczestnicy tworzą barwną tęczę w probówce oraz skonstruują areometr. Dowiedzą się, czym jest wskaźnik oraz na jaki kolor barwi się roztwór kwasu i zasady pod wpływem indykatora.
Po warsztatach zwiedzanie Hydropolis - miejsca, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Po zwiedzaniu udział w jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce. W świątecznych domkach będzie można znaleźć nie tylko aromatycznego grzańca   i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie naleśniki, węgierski kołacze i langosz, austriackie sery czy też przepyszne hiszpańskie churros, które najlepiej smakują z płynną czekoladą. Przy „Smakowitym Peronie” będzie można spróbować tradycyjnej polskiej kuchni: szaszłyków, golonek, bigosu, wołowych burgerów. Nie zabraknie również góralskich oscypków z żurawiną, dolnośląskich i bieszczadzkich miodów, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich i litewskich wędlin, aromatycznych kaw i herbat z całego świata. Na Plac Solny zawita oryginalny domek z tarasem widokowym, gdzie będzie można skosztować gorących napojów, podziwiając jednocześnie panoramę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zostanie również ustawiony Zimowy Labirynt, a każdy kto spróbuje przez niego przejść, przeżyje niezapomnianą przygodę. W jednym z domków najmłodsi odwiedzający Jarmark będą mogli wykonać własny odlew dłoni woskowej. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. Przy wrocławskiej choince będzie można zamówić chociażby piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez mincerza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) i 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły
- ubezpieczenie NNW 
- opiekę pilota

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletu wstępu do Hydropolis (zwiedzanie oraz warsztaty) – ok. 27 zł/os
-  wyżywienia

Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Jarmark adwentowy we Wrocławiu (z Hydropolis) (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

 Jarmark adwentowy we Wrocławiu -  wycieczka klasowa jednodniowa

Jarmark adwentowy we Wrocławiu - wycieczka klasowa

Jarmark adwentowy we Wrocławiu- wycieczka 1 dniowa klasowa

Jarmark adwentowy we Wrocławiu - wycieczka szkolna jednodniowa

 

Jarmark adwentowy we Wrocławiu - wycieczka szkolna