Karpacz z Dreznem - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach południowych. Przejazd  do Hotelu w Karpaczu, następnie obiadokolacja w formie grilla, po niej relaks w basenie lub saunie. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim wyjazd do Drezna. Przyjazd do stolicy Saksonii nazywanej "Florencją nad Łabą". Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i objazd miasta autokarem: m.in. okolice starego miasta, ratusz z pozłacaną figurą Rathausmann, Szklana Manufaktura Volkswagena, gdzie produkowana jest luksusowa limuzyna VW Phaeton, dzielnica Blasewitz, w której zachowała się zabudowa willowa z okresu przed II Wojną Światową, panorama Łaby z trzema zameczkami: Albrechtsberg, Eckberg i Villa Stockhausen, dzielnica Neustadt - tętniąca życiem do późnych godzin nocnych, Pfunds Molkerei - "najpiękniejszy sklep mleczarski świata", którego ściany pokrywa blisko 250 m2 ręcznie malowanych kafelek, pomnik "Złotego Jeźdźca", Plac Albrechta. Następnie spacer po ulicach drezdeńskiej starówki: zaliczany do najpiękniejszych placów Europy Theaterplatz otaczony przez: Operę Sempera, Zwinger oraz kościół Hofkirche, wzniesiony przez Augusta Mocnego. Spacerując wzdłuż Fürstenzug- najdłuższego obrazu porcelanowego na świecie, można poznać historię dynastii Wettinów, która przez ponad 800 lat sprawowała rządy w Saksonii. Promenada spacerowa "Brühlsche Terasse", z której rozpościera się niepowtarzalny widok na rzekę Łabę, to słynny "balkon Europy". Zamek Residenzschloss kryje m.in. "Zielone Sklepienie" - dawny skarbiec Augusta Mocnego imponujący przepychem wnętrz i prezentowanych klejnotów. Nad placem Neumarkt od 2005 roku ponownie góruje kościół Frauenkirche z charakterystyczną kopułą - jednym z symboli Drezna. Czas wolny, powrót do Karpacza. Po nim uroczysta obiadokolacja z imprezą  taneczną przy muzyce Dj-a. Nocleg.
 
Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu, po nim przejazd w kierunku Jeleniej Góry, spotkanie z przewodnikiem górskim, kolejno piesza wędrówka do średniowiecznego zamku książęcego Chojnik, który znajduje się na szczycie góry o tej samej nazwie. Następnie zejście i przejazd do Karpacza Górnego, zwiedzanie Kościółka Wang – kościółka Szczęśliwych Małżeństw.  Świątynia została wzniesiona według tradycyjnych wzorców skandynawskiego budownictwa sakralnego, łączących elementy architektury romańskiej z tradycją nordycką. Po nim powrót do Karpacza i spacer po centrum miasta. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną, powrót  w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:                          

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- opiekę pilota
- zakwaterowanie w Hotelu*** w Karpaczu, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
- wyżywienie: 2 śniadanie,  1 obiadokolacja w formie grilla, 1 uroczysta kolacja z tańcami przy muzyce Dj-a
- w cenie basen, sauna sucha i parowa, salka fitness, bilard , stół do tenisa
- opiekę przewodnika w  Dreźnie i przewodnika górskiego podczas wyjścia w góry
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż w Dreźnie, ubezpieczenie NNW i TFG w Polsce
 
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 
Kościółek Wang – ok. 8 zł/os,  Sztolnia w Kowarach – ok. 23 zł/os,
Park Miniatur w Kowarach – ok.  23 zł/os.
Za dodatkowa opłatą: zabiegi SPA

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Karpacz z Dreznem (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Karpacz z Dreznem - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

Karpacz z Dreznem  - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

 Karpacz z Dreznem  - dzień edukacji narodowej trzydniowa

 Karpacz z Dreznem  - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Karpacz z Dreznem  - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa