Zielona szkoła w Karpaczu

Program wycieczki:

Dzień 1.

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przejazd do Parku Bajek w Karpaczu. Pośród leśnych ścieżek znajduje się osiem chatek, z których każda stanowi inną bajeczną opowieść. Zobaczyć można  bajki: "Królowa Śniegu", "Calineczka", "Jaś i Małgosia", "Talary z gwiazd", "Żabi król", "Czerwony kapturek", "Śpiąca Królewna" i "Kopciuszek". Następnie przejazd na obiad, a po nim zwiedzanie Muzeum Zabawek.  Kolekcja muzeum ukazuje przekrój zabawkarstwa obejmujący około 200 lat od XVIII – wiecznych figurek szopkowych poprzez lalki z XIX wieku aż po zabawki typowe dla XX wieku. Eksponaty pochodzą z różnych części świata, zobaczyć można m.in.  lalki z Japonii, Meksyku czy Australii. Po zwiedzaniu przejazd do obiektu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
    
Dzień 2.

Śniadanie, po nim przejazd do pobliskiej miejscowości Kowary. Zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, znakomicie odtwarzającego budowle architektoniczne naszego regionu. Następnie przejazd do Sztolni, podziemnego świata legend, tajemnic i historii prawdziwej, związanej przez blisko 700 lat z poszukiwaniami kruszców, minerałów oraz wydobywaniem rudy żelaza, a także rudy uranowej. Powrót do Karpacza na obiad, po nim przejście na  Ślizgi na Letnim Torze Saneczkowym, powrót do obiektu na kolację. Po kolacji dyskoteka w obiekcie i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, po nim piesza wycieczka z przewodnikiem w góry. Spacer do Karpacza Górnego, zwiedzanie Kościółka Wang – kościółka Szczęśliwych Małżeństw. Świątynia została wzniesiona według tradycyjnych wzorców skandynawskiego budownictwa sakralnego, łączących elementy architektury romańskiej z tradycją nordycką. Następnie przejście łagodnym szlakiem turystycznym w kierunku Schroniska Domek Myśliwski tzw. Samotnia, podziwianie panoramy gór nad Małym Stawem. Odpoczynek. Spacer w kierunku Strzechy Akademickiej i przejście do stacji kolejki linowej Kopa. Powrót do Karpacza. Przejście do obiektu na obiad, po nim zabawa terenowa, ognisko i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, po nim przejazd do Miasteczka Western City, które zajmuje teren 5ha, położone jest u stóp Śnieżki składa się z 12 drewnianych budynków - swoim wyglądem nawiązujących do starych, westernowych miasteczek. Są to m.in. "Chata Traperska", "Biuro Szeryfa" z więzieniem, "Sklep Kolonialny”, „Bank", "Kuźnia", "Saloon", w tym są trzy restauracje. Atrakcje, jakie na nas czekają w miasteczku to np.: przejazd kolejką, jazda konna – spacer, rzut włócznią, wejście na „Pal Męczarni”, strzelnica indiańska. Po zwiedzaniu powrót do obiektu na obiad, następnie spacer w stronę Zapory na Łomnicy, jednej z najbardziej dzikich i niebezpiecznych rzek Karkonoszy. Powrót do obiektu na kolację i nocleg.
     
Dzień 5.
                                         
Śniadanie, po nim wykwaterowanie z obiektu. Przejazd do Huty Julia i zwiedzanie z przewodnikiem. Ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na oczach turystów. Idąc dalej zobaczysz wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.


CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 4 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiady, 4 kolacje (w tym jedna w formie ogniska)
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Parku Miniatur, Sztolni i Huty Julia
- opiekę przewodnika górskiego podczas wyjścia w góry
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły                     
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota


CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:  

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Park Bajek – ok. 10 zł/os/ulgowy
Muzeum Zabawek – ok. 6 zł/os/ulgowy
Park Miniatur – ok. 18 zł/os/ulgowy
Sztolnie Kowary – ok. 18 zł/os/ulgowy
Kościół Wang – ok. 5 zł/os/ulgowy
Letni Tor Saneczkowy – ok. 16 zł/os/2 przejazdy
Western City – ok. 24 zł/os/karnet szkolny
Huta Julia – ok. 14 zł/os/ulgowy

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Zielona szkoła w Karpaczu- 5 dni (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

 

Zielona szkoła w Karpaczu-  wycieczka klasowa 5 dniowa

Zielona szkoła w Karpaczu-  wycieczka szkolna 5 dniowa

Zielona szkoła w Karpaczu-  wycieczka szkolna 5 dniowa

Zielona szkoła w Karpaczu-  wycieczka klasowa 5 dniowa

 

Zielona szkoła w Karpaczu-  wycieczka klasowa 5 dniowa