Zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej

Program wycieczki:

Dzień 1.

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przejazd do  Kłodzka i zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej z labiryntami. Jest to jeden z najciekawszych obiektów militarnych  w Europie. Obecnie twierdza - w części udostępniona dla zwiedzających, stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Kłodzka - z jej pomostu widokowego roztacza się wspaniały widok na miasto i okolice - widok sięga, aż po otaczające Kotlinę Kłodzką góry. Następnie przejazd do Polanicy Zdrój, zakwaterowanie w obiekcie i obiad. Kolejno gra terenowa, po niej powrót do obiektu na kolację i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie, po nim pobranie suchego prowiantu. Spotkanie z przewodnikiem  górskim i wyjazd w kierunku Błędnych Skał, które znajdują się w Parku Narodowym Gór Stołowych. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". Na terenie Błędnych Skał znajduje się punkt widokowy, na platformie o nazwie "Skalne Czasze". Kolejno odwiedzimy Szczeliniec Wielki - czyli najwyższy szczyt Gór Stołowych - 919 m. n.p.m. i wspaniały punkt widokowy. Na szczyt prowadzi droga zbudowana  z ponad 600 kamiennych stopni. Płaski wierzchołek to ogromny labirynt powstały w naturalny sposób z oryginalnie uformowanych form skalnych. Powrót do obiektu na obiadokolację, dyskotekę i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, po nim spacer ścieżką dydaktyczną, podczas którego zobaczymy m.in.: Teatr Zdrojowy, drewnianą muszlę koncertową, kolorową fontannę, Nowy Dom Zdrojowy, pomnik Adama Mickiewicza, rozlewnię wody mineralnej, budynek „Wielkiej Pieniawy” oraz pomniki przyrody, m. in. topole czarne, choinę kanadyjską, żywotnika olbrzymiego, okazałego buka zwyczajnego czy stanowisko różaneczników. Następnie powrót do obiektu na obiad. Po nim przejazd do najstarszej uzdrowiskowej miejscowości Ziemi Kłodzkiej – Kudowy Zdrój. Spacer po Parku Zdrojowym, odwiedzenie Pijali Wód Mineralnych. Kolejno wizyta w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie czeka nas zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do obiektu na kolację i nocleg.


Dzień 4.

Śniadanie, po nim pobranie suchego prowiantu i przejazd do Czech, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych Skalnych Miast czyli Adrspasskiego Skalnego Miasta, spacer wybranym szlakiem labiryntów skalnych. Między labiryntami form skalnych przebiega trasa turystyczna nie wymagająca żadnej wprawy przy chodzeniu po górach, składająca się z wygodnych schodków, poręczy, drabin i miejscami sztucznie wybudowanych chodników i platform. Wiele skał posiada własną nazwę jak: Głowa cukru, Starosta i Starościna itd. Obszar Skał Adrszpasko-Cieplickich został objęty rezerwatem przyrody. Jest bardzo cenny nie tylko ze względów geologicznych i geomorfologicznych, lecz także pod względem różnorodności fauny i roślinności. Rejs łódką po jeziorku. Po zwiedzaniu przejazd do obiektu na obiad, po nim gry i zabawy sportowe na terenie obiektu, kolejno kolacja i nocleg.


Dzień 5.

Śniadanie, po nim wykwaterowanie z obiektu. Następnie przejazd do Srebrnej Góry i zwiedzanie największej górskiej Twierdzy w Europie. Podczas zwiedzania zobaczymy m. in. mini muzeum z wystawą kul armatnich, makietą twierdzy i reliktami związanymi z górnictwem srebra w Srebrnej Górze, Bastion Dolny, Bramę Orła, korytarz z niszami strzeleckimi, dziedziniec, koronę Donjonu  z punktami widokowymi, będziemy także mieli okazję wejść na Bastion Miejski by podziwiać pokaz ładowania i strzału z repliki XVIII w. armaty. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.


CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 4 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiady, 1 obiadokolacja, 3 kolacje
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Muzeum Papiernictwa, Twierdzy Kłodzko, Twierdzy w Srebrnej Górze
- opiekę przewodnika górskiego podczas wejścia na Błędne Skały i Szczeliniec
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły                     
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota


 CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:                                

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Twierdza Srebrna Góra (pakiet armata) – ok. 24 zł/os/ulgowy
Muzeum Papiernictwa  – ok. 15zł/os
Twierdza Kłodzka z labiryntami  - ok. 20 zł/os/ulgowy
Szczeliniec – ok. 5 zł/os/ulg
Błędne Skały – ok. 5 zł/os/ulg
Adrspasskie Skalne Miasto (wstęp + rejs łodzią)- ok. 120 CZK/os/ulg


Uwaga! Ze względu na wyjazd do Czech WSZYSCY UCZESTNICY WYCIECZKI MUSZĄ POSIADAĆ WAŻNY DOKUMENT POTWIERDZAJĄCY ICH TOŻSAMOŚĆ (dowód osobisty/paszport).

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej - 5 dni (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej  -  wycieczka klasowa 5 dniowa

Zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej -  Zielona szkoła w Kotlinie  -  wycieczka klasowa 5 dniowa

Zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej  -  wycieczka szkolna 5 dniowa

Zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej -  wycieczka klasowa 5 dniowa

Zielona szkoła w Kotlinie Kłodzkiej  -  wycieczka szkolna 5 dniowa