Krakowskie atrakcje - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach południowych. Przejazd do Krakowa, zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja po niej proponujemy zwiedzanie Podziemi Rynku Głównego z przewodnikiem, które od kilku lat cieszą się ogromną popularnością wśród turystów odwiedzających Kraków,  to podróż w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów. To rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury, to kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Władysława Łokietka; to najstarsze murowane budowle handlowe Krakowa; ozdoby, monety i różnorakie przedmioty zagubione lub celowo pozostawione przez odwiedzających to miejsce w dawnych czasach. Ale jest to zarazem miejsce, którego klimat buduje także współczesna technika, proponująca nową, inną płaszczyznę spotkań z historią i zabytkami. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wzgórza Wawelskiego: Katedra Wawelska oraz dziedziniec Zamku Królewskiego. W Katedrze zobaczymy: cenne Groby Królewskie, Wieżę Zygmuntowską ze słynnym dzwonem Zygmuntem odzywającym się w trakcie ważnych uroczystości. Następnie przejście ul. Kanoniczną i Grodzką w stronę Rynku, zwiedzimy Bazylikę Mariacką, usłyszymy hejnał  z Wieży Ratuszowej oraz zobaczymy pomnik „Adasia” i Sukiennice. Kolejno czas wolny na Rynku, gdzie atmosfera jest jedyna w swoim rodzaju, ciągły gwar, wszechobecne gołębie i kwiaty pozostawiają niezapomniane wrażenia. Powrót na obiadokolację, po niej istnieje możliwość wyjścia do Teatru lub Opery (*po wyborze odpowiedniego repertuaru dla grupy). Powrót do Hotelu na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, po nim  wykwaterowanie z Hotelu, następnie przejazd do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, gdzie czeka nas zwiedzanie z przewodnikiem. Po nim przejście do Fabryki Emalia Oskara Schindlera, która przybliży wojenne losy polskich i żydowskich mieszkańców Krakowa oraz samych okupantów. Na ekspozycję składają się zdjęcia, relacje świadków, filmy dokumentalne oraz multimedialne prezentacje. Wszystko to razem tworzy nowoczesny i atrakcyjny dla widza przekaz, który dotyka ważnych historycznych kwestii. Następnie wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki  w godzinach wieczornych. 

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, kawa, herbata, woda
- zakwaterowanie: 2 noclegi w Hotelu ***/****, pokoje 2 osobowe z łazienkami
- w cenie korzystanie z basenu, jacuzzi, sauny suchej i parowej
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania
- opiekę pilota na całej trasie
- ubezpieczenie NNW i TFG
 
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:                                         

- biletu wstępu do zwiedzanych obiektów:
Katedra, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta – ok. 11 zł/os/grupowy
Kościół Mariacki- ok. 10 zł/os, Podziemia Rynku – ok. 17 zł/os/grupowy,
Fabryka Schinldera – ok. 18 zł/os/grupowy,  MOCAK -  ok. 10 zł/os/grupowy

Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Krakowskie atrakcje (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

 Krakowskie atrakcje   - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

 Krakowskie atrakcje   - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa

Krakowskie atrakcje    - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Krakowskie atrakcje   - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

 Królewska Saksonia    - dzień edukacji narodowej trzydniowa