Królewska Saksonia - 3 dni

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach porannych, przejazd do  Saksońskiej Szwajcarii. Przejazd do jednej z największych atrakcji historycznych tego regionu, czyli Twierdzy Königstein, zbudowanej przez króla Augusta II Mocnego. Podczas II Wojny Światowej w twierdzy mieścił się oflag, w którym przetrzymywano prawie wszystkich wziętych do niewoli dowódców polskiej armii. Kolejno Baszta - krótki postój na najstarszym punkcie widokowym. Przejazd do Drezna, zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 2

Śniadanie, po nim spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Objazd miasta autokarem: m.in. okolice starego miasta, ratusz z pozłacaną figurą Rathausmann, Szklana Manufaktura Volkswagena, dzielnica Blasewitz, w której zachowała się zabudowa willowa z okresu przed II Wojną Światową, panorama Łaby z trzema zameczkami - Albrechtsberg, Eckberg i Villa Stockhausen, dzielnica Neustadt - tętniąca życiem do późnych godzin nocnych, Pfunds Molkerei - "najpiękniejszy sklep mleczarski świata", którego ściany pokrywa blisko 250 m2 ręcznie malowanych kafelek, pomnik "Złotego Jeźdźca", Plac Albrechta. Następnie spacer po ulicach drezdeńskiej starówki: zaliczany do najpiękniejszych placów Europy Theaterplatz otoczony przez Operę Sempera, Zwinger oraz kościół Hofkirche, wzniesiony przez Augusta Mocnego. Pobliski pałac Taschenberg król podarował swojej metresie- legendarnej hrabinie Cosel. Spacerując wzdłuż Fürstenzug- najdłuższego obrazu porcelanowego na świecie, można poznać historię dynastii Wettinów. Promenada spacerowa "Brühlsche Terasse", z której możemy podziwiać niepowtarzalny widok na rzekę Łabę i słynny "balkon Europy". Zamek Residenzschloss kryje m.in. "Zielone Sklepienie" dawny skarbiec Augusta Mocnego, Kościół Frauenkirche z charakterystyczną kopułą - jednym z symboli Drezna. Następnie czas wolny, po nim obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3   

Śniadanie, po nim wykwaterowanie i przejazd do Moritzburga. Spacer po parku, podczas którego zobaczymy najpiękniejszy w Saksonii pałac otoczony wodą, Bażanciarnię – klejnot rokoka, miniaturowy port i latarnię morską. Po zwiedzaniu przejazd do Miśni, która  słynie porcelany miśnieńskiej od roku 1710, kiedy założono tu manufakturę, pierwszą taką w Europie. Zwiedzanie Manufaktury Miśnieńskiej wraz z pokazem, podczas którego na własne oczy można prześledzić proces powstawania miśnieńskich wyrobów. Spacer po ulicach starówki, a po nim wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż
- opiekę pilota, opiekę lokalnego przewodnika w Dreźnie
- zakwaterowanie: 2 noclegi w Hotelu**** w Dreźnie, pokoje 2-osobowe z łazienkami,  taksa klimatyczna
- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
 
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
- bilet combo do Muzeum Zwinger – ok. 12 euro/os (grupowy od 10 os. 11 euro/os)
- Manufaktura w Miśni – ok. 10 euro/os (grupowy od 20 os. 8 euro/os)
- Bastei (bus) – ok. 3 euro/os, - Twierdza Königstein – ok. 10 euro/os/grupowy
- napojów do obiadokolacji

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Królewska Saksonia (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Królewska Saksonia   - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

Królewska Saksonia    - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Królewska Saksonia   - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

Królewska Saksonia   - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa

Królewska Saksonia    - dzień edukacji narodowej trzydniowa