Litwa, Łotwa, Estonia - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach nocnych. Przejazd przez Polskę w stronę Litwy (ok. 800 km). Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. W godzinach porannych w okolicy Suwałk śniadanie, po nim  przejazd do Trok, dawnej stolicy Litwy, uroczego miasteczka położonego w otoczeniu lasów i jezior.  Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie Zamku na Wyspie, zbudowanego przez księcia Witolda. Przejazd do  Wilna, spacer z przewodnikiem: Ostra Brama, Cerkiew prawosławna pw. Św. Ducha, cela Konrada, gdzie był więziony Adam Mickiewicz, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, ulica Zamkowa i Literacka, Zakątek Gotycki, pomnik Adama Mickiewicza, Urząd Prezydenta, Uniwersytet, Plac Katedralny, Katedra Wileńska, kaplica ze szczątkami św. Kazimierza, Wzgórze Gedymina, panorama Wilna i Cmentarz na Rossie.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg  w Wilnie.

Dzień 2

Śniadanie, po nim wykwaterowanie i przejazd do Rygi (ok. 300 km), spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie łotewskiej stolicy: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, będący symbolem miasta, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Rydze.

Dzień 3

Śniadanie, po nim wykwaterowanie i przejazd do Tallinna (ok. 320 km).  Przyjazd do estońskiej stolicy w godzinach popołudniowych. Objazd miasta autokarem, a następnie spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczniemy od górnego miasta: wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, baszty obronne: Megede  i Kiek In de Kök, baszta Gruba Małgorzata, Wysoki Herman. Następnie dolne miasto: średniowieczne ulice: Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół Św. Olafa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg  w Tallinnie.

Dzień 4

Śniadanie, po nim wykwaterowanie i przejazd w kierunku Litwy (ok. 600 km) , po drodze czas wolny na plaży nad Zatoką Ryską, następnie obiad, po niej przejazd w stronę Kowna, położonego u zbiegu  Niemna i Wilii, a następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski do Opola (ok. 730 km). Podczas jazdy planowane są krótkie postoje.

Dzień 5

Przyjazd i zakończenie wycieczki w godzinach rannych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- opiekę pilota na całej trasie
- zakwaterowanie: 3 noclegi w Hotelach ***, pokoje 2 , 3 osobowe z łazienkami
- wyżywienie:  4 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
- opiekę lokalnego przewodnika w Rydze, Tallinie i Wilnie
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, TFG
 
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:                                          

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: około 15-20 euro/os.
- napojów do obiadokolacji

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Litwa, Łotwa, Estonia (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Litwa, Łotwa, Estonia  - zagraniczna wycieczka dla nauczycieli

Litwa, Łotwa, Estonia    - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Litwa, Łotwa, Estonia  - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

 Litwa, Łotwa, Estonia   - dzień nauczyciela wycieczka

Litwa, Łotwa, Estonia   - dzień edukacji narodowej wycieczka zagraniczna