Lubuskie atrakcje - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych. Przejazd do Zielonej Góry, zakwaterowanie w Hotelu***, obiadokolacja, po niej nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim przejazd do Winnicy Stara Winna Góra, gdzie czeka nas degustacja win i lokalnych specjałów, po niej proponujemy godzinny rejs po Odrze. Następnie przejazd do Zielonej Góry i spacer po starówce, podczas którego zobaczymy: Pomnik Bachusa, Stary Rynek, Ratusz, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, Konkaterdę Św. Jadwigi oraz pozostałości murów obronnych, ruiny Bramy Górnej i Wieżę Łaziebną, zwaną Głodową. Przejazd do Muzeum Ziemi Lubuskiej, w którym gromadzi się i przechowuje informacje o historii, kulturze i tradycjach regionu.  W Muzeum można zobaczyć niezwykły eksponat, jeden z dwóch zachowanych w Europie kamieni plotkarskich, zwanych kamieniami hańby. Powrót do Hotelu na  uroczystą obiadokolację z imprezą taneczną przy muzyce Dj-a. Nocleg.
                           
Dzień 3

Śniadanie, po nim wykwaterowanie. Kolejno przejazd do Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze, gdzie czeka nas zwiedzanie i prezentacja ścieżki edukacyjnej związanej z winnicą, zobaczymy salę historii lubuskiego winiarstwa z ekspozycją win lubuskich oraz salę, w której zostanie omówiony proces produkcji wina i podstawowe zagadnienia dotyczące uprawy winorośli. Kolejno powrót do Zielonej Góry i wizyta w Palmiarni w Parku Winnym, w której znajduje się 200 gatunków roślin,  z czego 120 tropikalnych, z największym w Polsce daktylowcem kanaryjskim. Ponadto wybujałe palmy kokosowe, kakaowce, smukłe juki oraz rozłożyste sagowce, pnącza, liany i difembachie oraz wiele innych. Pomiędzy nimi znajdują się oczka wodne i akwaria z rzadkimi okazami ryb oraz terraria dla żółwi. Na koniec proponujemy przejazd do Muzeum Etnograficznego w Ochli oraz zwiedzanie Skansenu na obszarze 13 ha, w którym zgromadzono i objęto ochroną ponad 60 zabytkowych obiektów architektury wiejskiej. Wśród nich są dwa unikatowe: wieża winiarska z XVIII w. z Budachowa i najstarszy w Polsce drewniany obiekt mieszkalny z Potrzebowa z 1675 roku. Następnie wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki  w godzinach wieczornych.
                               
CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

-  realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu, 1 obiadokolacja, 1 obiadokolacja w formie bufetu z imprezą taneczną przy muzyce Dj-a
- zakwaterowanie: 2 noclegi w Hotelu***  w Zielonej Górze, pokoje 2-, 3-, 4-osobowe  z łazienkami
- opiekę lokalnego przewodnika w miejscach tego wymagających
- godzinny rejs po Odrze
- degustację win i lokalnych specjałów w winnicy Stara Winna Góra
- opiekę pilota, ubezpieczenie NNW

 CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- Biletów  wstępu do zwiedzanych obiektów:
Muzeum Ziemi Lubuskiej – ok. 10 zł/os
Muzeum Etnografincze w Ochli – 10 zł/os.
Palmiarnia – wyżywienie wg uznania

Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Lubuskie atrakcje (Wersja PDF)

 

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Lubuskie atrakcje - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

Lubuskie atrakcje- wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Lubuskie atrakcje- wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

Lubuskie atrakcje - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa

Lubuskie atrakcje - dzień edukacji narodowej wycieczka trzydniowa