Magia Szkocji - wycieczka klasowa zagraniczna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy, Holandię do Amsterdamu. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

W godzinach rannych przyjazd do Amsterdamu. Spacer po sercu miasta rozpoczynamy od Placu Dam, przy którym znajduje się Pałac Królewski, ulicą Kalverstaat udamy się do wspaniałego neogotyckiego Kościoła, następnie przejdziemy obok Muzeum Historycznego, kolejno Het Houten Huis – najstarszy drewniany dom, Pomnik Amsterdamskiego Łobuziaka, Stary Kościół Luterański. Mijając  Kompleks Uniwersytecki udamy się do Heiligeweg - Świętej Drogi, która doprowadzi nas do Bloemenmarktu czyli pływającego  targu kwiatowego. Przejście na obiad. Następnie przejazd do portu, zaokrętowanie na promie i nocna przeprawa promowa do Anglii.
 
Dzień 3

Przypłynięcie do Newcastle upon Tyne. Przejazd na śniadanie*, po nim udamy się w kierunku granicy Angielsko – Szkockiej, gdzie możemy sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z kamieniem granicznym. Następnie przejazd do Jedburgh’a, gdzie zwiedzimy wspaniały Jedburgh Abbey, po nim przejazd i zwiedzanie Melrose, Abbey,  gdzie spoczywa serce Roberta Bruce’a. Następnie przejazd do Edynburga, zakwaterowanie w Hostelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, po nim dalsze zwiedzanie stolicy Szkocji rozpoczniemy od rozpoczniemy od Royal Mile przejdziemy do St. Giles Cathedral, następnie zwiedzimy  Edinburgh Castle, zbudowany na szczycie wygasłego wulkanu, kolejno czeka nas wizyta w Destylarni Whisky, gdzie odkryjemy sekrety najpopularniejszego szkockiego trunku. Spacer ogrodami  przy Princes Street zejdziemy do New Town, z którego dojdziemy do The Scott Monument, którego szczyt zdobędziemy pokonując 287 schodów. Czas wolny na shopping, po nim przejście do Hostelu, obiadokolacja, po niej spacer w kierunku Wzgórza Calton Hill, gdzie możemy podziwiać panoramę całego miasta, powrót do Hostelu na nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, po nim przejazd do Stirling, miasta położonego nad rzeką Forth. Spacer rozpoczniemy od renesansowego Zamku Królów Szkockich, który skupia całe historyczne dziedzictwo. Z zamku widać Stirling Bridge oraz Wallace Monument, który stał się miejscem masowych pielgrzymek miłośników bohatera szkockiego Williama Wallace’a.  Następnie przejazd w stronę  górskiej doliny Glen Coe czyli  najgłębszego wąwozu w Szkocji.  Przejazd w kierunku Fort William, gdzie zobaczymy Schody Neptuna czyli wspaniały zespół śluz zbudowany na Kanale kaledońskim. Zakwaterowanie  w Hostelu, gdzie na wyciagnięcie ręki jest Ben Nevis czyli najwyższa góra w wielkiej Brytanii, następnie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6          

Śniadanie, po nim wyruszymy pociągiem parowym Jacobite Steam Train w podróż zaczynając u stóp Ben Nevis, po drodze miniemy wspaniałe góry i jeziora, przejedziemy po wiaduktach, gdzie widoki na Loch Schiel i Loch Nan Uamh zapierają dech  w piersiach, by dotrzeć do mety w porcie rybackim Mallaig. Powrót do Fort William pociągiem, po niej przejazd górskimi wąwozami  i nad jeziorami: Loch Lomond i Loch Long w kierunku Glasgow. Przyjazd do hostelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, po niej spacer po mieście George Square z City Chambers i Town Hall powrót na  nocleg.
                          
Dzień 7

Śniadanie, po nim  wykwaterowanie z Hostelu, przejazd w stronę Katedry, która została zbudowana na grobie Św. Mungo, następnie zwiedzanie nekropolii, na której spoczywa 50 tysięcy wielkich i zacnych obywateli Glasgow. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Newcastle upon Town, przerwa na obiad po nim przejazd i zaokrętowanie na promie i nocne przeprawa do Holandii.
                          
Dzień 8

Przypłynięcie do Amsterdamu, po nim śniadanie, i wyjazd w drogę powrotną w kierunku Polski. Przyjazd do Opola w godzinach nocnych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- wyżywienie:  4 śniadania w hostelu, 2 śniadania w restauracji  4  obiadokolacje  w hostelu, 2  obiady w restauracji
- zakwaterowanie:  2 noclegi na promie w kabinach 4 osobowych, 4  noclegi w schroniskach młodzieżowych w Szkocji,
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, TFG
- przeprawę promową Amsterdam – Newcastle upon Tyne – Amsterdam
- opiekę pilota  
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) i kierownika wycieczki z ramienia Szkoły 
                       
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:          

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
ok.: 75 GBP/os. do 16 lat i ok. 90 GBP/os. dla osób powyżej 16 lat
- rejsu statkiem w Amsterdamie – ok. 15 euro/os.

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!!

Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Magia Szkocji (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Magia Szkocji - wycieczka klasowa zagraniczna

Magia Szkocji - wycieczka klasowa zagraniczna

Magia Szkocji  - wycieczka szkolna zagraniczna

Magia Szkocji  - wycieczka szkolna zagraniczna

Magia Szkocji - wycieczka klasowa zagraniczna

Magia Szkocji - wycieczka klasowa zagraniczna