Mazury w trzy dni - wycieczka klasowa trzydniowa

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach nocnych, przejazd w kierunku  Stębarku - miejsca pola bitwy pod Grunwaldem. Spotkanie  z lokalnym przewodnikiem a następnie zwiedzanie, podczas którego przewodnik zabierze nas do ruin kaplicy pobitewnej i na Wzgórze Pomnikowe. Przewodnik przekaże najważniejsze i najciekawsze informacje o bitwie oraz oprowadzi po wystawach w Muzeum. Kolejno przejazd do Olsztynka, gdzie zwiedzimy Muzeum  Budownictwa Ludowego – czyli park Etnograficzny, który jest jednym z najstarszych i  najchętniej odwiedzanych obiektów tego typu w Polsce. Na terenie trzydziestu pięciu hektarów znajduje się ponad sześćdziesiąt obiektów dużej i małej architektury z terenów Warmii, Mazur, Powiśla, tzw. Małej Litwy i Sambii. Po zwiedzaniu przejazd do Olsztyna, zwiedzanie miasta zaczniemy od XIV wiecznego  Zamku, który wznosi się w zakolu Łyny, kolejno przejdziemy do serca starówki, którym jest duży Rynek otoczony kamieniczkami, Wysoka Brama czyli gotycka wieża oraz Katedra Św. Jakuba. Przejazd do obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim przejazd do Zamku w Rynie, który należy do najpotężniejszych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Legenda mówi, że okolica przypominała Krzyżakom rodzinny Ren, stąd nazwali swoją warownię. Po zwiedzaniu przejazd do Mikołajek, miasteczka zwanego Perełką  Mazur z następującymi atrakcjami: Kościołem Ewangelickim, Muzeum  Reformacji Polskiej,  Pl. Wolności z kamienicami i Ratuszem. Spacer wzdłuż Jeziora  Mikołajskiego malowniczą promenadą, która przebiega obok portu jachtowego. Przejazd do  Giżycka, stolicy regionu.  Spacer po centrum miasta, w którym zachowały się zabytkowe kamienice z XIX wieku, kolejno przejście nad przystań na jeziorze Niegocin spacer wzdłuż brzegu jeziora do wylotu Kanału Łuczańskiego, nad którym rozciąga się jedyny w Polsce zwodzony most obrotowy, zabytek techniki o wielkiej wartości. Następnie zwiedzanie Twierdzy Boyen, która stanowiła ważne ogniwo niemieckiego systemu obronnego podczas II wojny światowej. Zwiedzanie Giżycka zakończymy przejściem na neogotycką Wieżę Ciśnień, z której można podziwiać panoramę miasta.  Powrót do obiektu na obiadokolację, po niej podchody i powrót na ognisko, następnie nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, po nim wykwaterowanie z obiektu, przejazd w kierunku Gierłoży, zwiedzanie Wolfsschanze, czyli Wilczego Szańca – kwatery głównej Hitlera, miejsca nieudanego zamachu na niego w 1944 roku. Następnie przejazd do Kętrzyna, spacer po mieście, kolejno zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną, powrót w godzinach nocnych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi  w Ośrodku Wczasowym
- wyżywienie: 2  śniadania, 2 obiadokolacje, 1 ognisko                                    
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) i 1 kierownika wycieczki  z ramienia szkoły
- opiekę pilota i lokalnego przewodnika w miejscach tego wymagających
- ubezpieczenie NNW

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Muzeum Bitwy pod Grunwaldem – ok. 11 zł/os,
Park Etnograficzny – ok. 9 zł/os;
Zamek Olsztyn – ok. 8 zł/os,
Twierdza Boyen – ok. 5 zł/os,
Zamek Ryn – ok. 5 zł/os,
Wilczy Szaniec – ok. 10 zł/os,
Zamek Kętrzyn – ok. 5 zł/os.


Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Mazury w trzy dni (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Mazury w trzy dni - wycieczka klasowa trzydniowa

Mazury w trzy dni - wycieczka szkolna trzydniowa

Mazury w trzy dni - wycieczka klasowa trzydniowa

Mazury w trzy dni - wycieczka szkolna 3 dniowa

Mazury w trzy dni - wycieczka klasowa 3 dniowa