Południowe Morawy - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach południowych. Przejazd w kierunku Czech, do Ołomuńca. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od Zamku Ołomunieckiego, kolejno podziwiać będziemy Pałac Biskupi ze słynnymi oknami w stylu romańskim, gotycką katedrę św. Wacława oraz Muzeum Archidiecezjalne, założone z inicjatywy papieża Jana Pawła II oraz Stare Miasto. Najważniejszym zabytkiem jest kolumna Trójcy Przenajświętszej, znajdująca się na liście zabytków UNESCO, kolejno XVIII-wieczny ratusz, klasztor Hradisko oraz kilka kościołów, w tym św. Maurycego,  św. Michała czy Marii Panny Śnieżnej. Wyjątkowym zabytkiem Ołomuńca jest zespół sześciu barokowych fontann, do dziś to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli miasta. Przejazd do Brna, spacer po zabytkowej części miasta: Starówka, ul. Radnicka z Ratuszem, Zamek i twierdza Spilberk, bazylika pw. Wniebowzięcia NMP.  Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim przejazd do Lednic, zwiedzanie Zespołu Parkowo-Pałacowego Lednice-Valtice, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów. W XVIII i XIX wieku powstał tu wspaniały park rozciągający się między dwoma siedzibami rodowymi Lichtenszteinów, olśniewającą letnią rezydencją w Lednicach i imponującym pałacem barokowym w Valticach. Na terenie całego parku spotkamy piękne, romantyczne budowle, a także największy na świecie (poza krajami muzułmańskimi) minaret. Po zwiedzaniu przejazd do Mikulowa, klejnotu południowych Moraw, ze wspaniałym zamkiem górującym nad miastem oraz wąskimi brukowanymi uliczkami.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień

Śniadanie, po nim wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd do najbardziej romantycznego na Morawach Zamku Pernstejn,  zwiedzanie zamku, a po nim przejazd do jaskiń Morawskiego Krasu z podziemną rzeką Punkva. Podczas godzinnej wycieczki podziwiać będziemy olbrzymie sale i korytarze zdobione formami krasowymi. Przejażdżkę łodziami motorowymi po zielonych, głębokich wodach podziemnej rzeczki Punkvy rozpoczniemy od przepaści Macochy, do której wcześniej dojdziemy korytarzami jaskini o głębokości osiągającej prawie 140 m.  (W przypadku zbyt dużych opadów atmosferycznych rejsy mogą zostać zawieszone). W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Powrót   w godzinach nocnych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym  autokarem 
- zakwaterowanie: 2 noclegi  w  Hotelu***, pokoje 2 i 3 osobowe
- wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 obiadokolacja z winem
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż
- opiekę pilota i lokalnego przewodnika w miejscach tego wymagających
 
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

Muzeum Archidiecezjalne – ok. 70 kc/os,
Zamek Ołomucki – ok. 50 kc/os,
Zamek Lednice – ok. 300 kc/os ,
Zamek Valtice – ok. 290 kc/os ,
Minaret – ok. 80 kc/os,
Zamek Mikulov – ok. 120 kc/os


Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!!
Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Południowe Morawy (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Południowe Morawy - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

Południowe Morawy - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Południowe Morawy - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

Południowe Morawy - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa

Południowe Morawy - dzień edukacji narodowej wycieczka trzydniowa