Zielona szkoła nad morzem

Program wycieczki:

Dzień 1.

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Rogalina, który znajduje się na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. To właśnie tu znajdują się słynne Dęby Rogalińskie – największe w Europie skupisko kilkusetletnich dębów szypułkowych, które stanowią jeden z najważniejszych symboli całej Wielkopolski. Najsłynniejsze spośród nich są trzy rosnące w parku angielskim przy pałacu w Rogalinie - "Lech", "Czech" i "Rus". Łącznie naliczono w okolicy Rogalina niemal tysiąc dębów  o obwodzie powyżej dwóch metrów, z czego ponad osiemset uznano za pomniki przyrody.  Następnie przejazd w stronę Poznania. Spacer po mieście rozpoczniemy od zwiedzania Starego Rynku, piękny renesansowy ratusz ze słynnym zegarem i  koziołkami zabytkowe kamieniczki, urokliwe uliczki, wiele muzeów, pomników, kawiarenki i spacerujący ludzie tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Stary Rynek to serce Poznania. Obok ratusza wznoszę się tzw. domki budnicze z charakterystycznymi podcieniami, są to dawne kamieniczki kramarzy. W czterech narożnikach Starego Rynku stoją cztery fontanny: Prozerpiny, Apollina, Neptuna i Marsa.  Całości dopełnia pręgierz zwieńczony rzeźbą kata  z mieczem w ręku, znajdująca się za domkami budniczymi studzienka z pomnikiem Bamberki oraz barokowa figura św. Jana Nepomucena. Po spacerze przejazd do obiektu, zakwaterowanie  w obiekcie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie, po nim zapoznanie grupy z regulaminem zielonej szkoły oraz  zapleczem sportowym obiektu. Przejście na plażę, czas na gry i zabawy sportowe oraz kąpiele wodne. Powrót do obiektu na obiad, po nim rozgrywki sportowe w różnych kategoriach dla chłopców  i dziewcząt oraz gra terenowa. Następnie kolacja, po niej dyskoteka i nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, po nim  pobranie suchego prowiantu i przejazd do Czołpina,  spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wizyta w Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego. Zobaczymy tu ekspozycję prezentującą przyrodę najważniejszych ekosystemów Słowińskiego  Parku Narodowego: morza, plaży, wydm, lasów i jezior. Fotogramy, gabloty z preparowanymi zwierzętami występującymi w parku pozwalają na zapoznanie się bliżej z przyrodą, którą normalnie trudno nam będzie doświadczyć na żywo. W Muzeum znajdują się również eksponaty archeologiczne, m.in. narzędzia i naczynia, jakimi posługiwała się ludność zamieszkująca Pomorze w odległych epokach archeologicznych. Kolejno spacer do Latarni Morskiej, z której  tarasu rozciąga się widok na przyrodę parku – ruchome wydmy, przybrzeżne jeziora – Łebsko i Gardno oraz mierzeję oddzielającą jezioro Łebsko od morza. Następnie przejazd do miejscowości Kluki i wizyta w Muzeum Wsi Słowińskiej, zwiedzanie ekspozycji prezentującej kulturę  Słowińców – ludności zamieszkałej niegdyś nad jeziorami Gardno i Łebsko. Kolejno wejście na Rowokół – wzgórze o wysokości 115 m n.p.m., które dominuje nad całą okolicą, możliwość wejścia na taras widokowy. Powrót do obiektu na obiad, po nim przygotowanie zielnika, kolacja i nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, po nim przejazd do Ustki, spacer po mieście: Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela, skwer im. Jana Pawła II - dawniej Zaułek Kapitański, port, który był sercem wsi rybackiej powstałej w średniowieczu, molo, Czerwona Szopa czyli dawna baza ratowników, promenada nadmorska, Usteckie Łazienki czyli ul. Beniowskiego i latarnia morska.  Po zwiedzaniu  rejs statkiem, następnie  spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie Bunkrów Bluchera – parku historii i rozrywki. Powrót do obiektu na obiad, następnie gry i zabawy sportowe. Kolacja w formie ogniska i nocleg.

Dzień 5.

Śniadanie, po nim spakowanie bagaży, wykwaterowanie z obiektu, przejazd do Kórnika. Zwiedzanie Zamku po nim zielona lekcja w kórnickim Arboretum (temat do wyboru), gdzie na powierzchni ponad 40 ha znajduje się ponad 3300 taksonów drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. W kolekcji znajdują się kilkusetletnie okazy drzew rodzimych, przede wszystkim lip, buków i dębów, jak i dobrze zadomowione ponad stuletnie egzemplarze egzotycznych magnolii drzewiastych, jodeł greckich czy cypryśników błotnych z wykształconymi pneumatoforami (najstarsze w Polsce). Następnie przejście na obiad po nim wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki   w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- opiekę pilota w czasie trwania wycieczki
- 4 noclegi w ośrodku wypoczynkowym,
- wyżywienie wg programu: śniadania i kolacje w formie bufetu szwedzkiego,  obiady serwowane do stolika oraz podwieczorek
- ognisko z pieczeniem kiełbasek,
- 1 obiad w dniu wyjazdu
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Słowińskiego Parku Krajobrazowego oraz Zamku w Kórniku
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) i 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły
- ubezpieczenie NNW, TFG

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:               

- Muzeum Przyrodnicze SPN – ok. 2 zł/os/ulg;
- SPN – ok. 3 zł/os/ulg;
- Latarnia Morska w Czołpinie – ok. 2 zł/os/ulg;
- rejs statkiem ok: 18 zł/os/ulg
- taras widokowy na Rowokole – ok. 2 zł/os/ulg;
- Zamek w Kórniku – 8 zł/os/ulg
- Bunkry Bluchera – ok. 10 zł/os/ulg;
- Arboretum + zielona lekcja – 11 zł/os.
- Muzeum  Wsi Słowińskiej w Klukach – ok. 10 zł/os/szkolny

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Zielona szkoła nad morzem - 5 dni (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Zielona szkoła nad morzem - wycieczka klasowa pięciodniowa

Zielona szkoła nad morzem - wycieczka szkolna pięciodniowa

Zielona szkoła nad morzem - wycieczka klasowa 5 dniowa

Zielona szkoła nad morzem - wycieczka szkolna 5 dniowa

Zielona szkoła nad morzem - wycieczka klasowa pięciodniowa