Praga ze Skalnym Miastem - wycieczka klasowa zagraniczna

Program wycieczki:

Dzień 1.

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przyjazd do Pragi  w godzinach południowych. Tego dnia proponujemy Nowe Miasto.  Spacer po mieście: Opera, Muzeum Narodowe, Pomnik i  Plac Wacława, Dom  u Wiehla, Kościół Marii Panny Śnieżnej i ody Franciszkańskie, następnie ulicą na Prikopie, udamy się w kierunku Bramy Prochowej i Domu Miejskiego. Kolejno zanim dotrzemy do Rynku, czeka na nas wizyta w Manufakturze Czekolady, gdzie możemy zakupić słodycze, następnie Rynek  z Ratuszem Staromiejskim i ze słynnym Orlojem, który jest największą atrakcją Pragi. Wejście na Wieżę Ratuszową, skąd możemy podziwiać panoramę całego miasta. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie, po nim przejazd na Strahov dzielnicę Pragi ze słynną Biblioteką na Strahovie i barokowym Klasztorem oraz Kościołem Wniebowzięcia Marii Panny. Następnie wizyta w Muzeum Miniatur, gdzie w skali mikro  możemy podziwiać m.in.: karawanę wielbłądów, przechodząca przez ucho igielne, modlitwę "Ojcze Nasz" napisaną na ludzkim włosie czy najmniejsza książka świata. Przejście na Praski Hrad, który znajduję się na Hradczanach. Loreta, Ratusz Hradczański, Pałac Czerninów, Pałac Schwarzenbergów - obecnie część Galerii Narodowej. Samo południe spędzamy na pierwszym dziedzińcu, gdzie odbywa się zmiana warty honorowej, przejście do Katedry Św. Wita. W ramach Zamku Praskiego proponujemy Trasę Małą: Bazylika Św. Jerzego, Sala Władysławowska  w Starym Zamku Królewskim, Złota Uliczka. Zejście schodami zamkowymi  na Kampę  i przejście do Praskiej Wenecji, kolejno Praski most  Karola, który ma ma ponad 500 metrów długości i prawie 10 metrów szerokości, oparty jest 16 filarach i 2 podporach skrajnych. Przejazd na obiadokolację, po niej Praga nocą i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie, po nim przejazd do centrum miasta, tego dnia  proponujemy Dzielnicę Żydowską – Josefov. Dzielnica ta nazywana jest przez niektórych Żydowskim Miastem. Na przestrzeni 800 lat miejsce to było zamieszkiwane przez jedną z największych, europejskich społeczności żydowskich. W XIX i XX wieku na tym terenie przeprowadzane były liczne przebudowy i wyburzenia, co nadało współczesnego wyglądu Praskiej Dzielnicy Żydowskiej. W programie spacer i zwiedzanie z zewnątrz:  Synagoga  Meislova, Pinkasa,  Staro – Nowa i Wysoka,  Cmentarz Żydowski oraz Dom Obrzędowy. Następnie czas wolny na Rynku, po nim proponujemy rejs po Wełtawie. Powrót do hotelu po nim przejazd na wzmocnioną obiadokolację w Browarze lub w restauracji z folklorem czeskim. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie, po nim wykwaterowanie z hotelu.  Przejazd do Adrspasskiego Skalnego Miasta, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych Skalnych Miast, gdzie czeka nas spacer wybranym szlakiem labiryntów skalnych. Między labiryntami form skalnych przebiega trasa turystyczna nie wymagająca żadnej wprawy przy chodzeniu po górach, składająca się z wygodnych schodków, poręczy, drabin i miejscami sztucznie wybudowanych chodników i platform. Wiele skał posiada własną nazwę jak: Głowa cukru, Starosta i Starościna itd. Obszar Skał Adrszpasko-Cieplickich został objęty rezerwatem przyrody. Kolejno proponujemy rejs łódką po jeziorku. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI  OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- zakwaterowanie: 3 noclegi w Hotelu
- wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje,
- 1 wzmocniona obiadokolacja w Browarze lub Restauracji z Folklorem
- przejazd komfortowym autokarem
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż oraz TFG
- opiekę pilota
- opiekę lokalnego przewodnika w miejscach tego wymagających

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- Wieża Ratuszowa – ok. 250 kc/os. 
- Muzeum Miniatur - ok. 110 kc/os.           
- Trasa Mała ok. 250 kc/os.
- Rejs po Wełtawie – ok. 15 euro/os.
- Bilety na metro – ok. 64  Kc/ za 2 przejazdy
- Adrspasskie Skalne Miasto (wstęp + rejs łodzią)- ok. 150 CZK/os.                    

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!! 
Program jest ramowy i może ulec zmianie,   szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. 

Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Praga ze Skalnym Miastem (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Praga ze Skalnym Miastem   wycieczka klasowa  zagraniczna

 Praga ze Skalnym Miastem wycieczka szkolna zagraniczna

 Praga ze Skalnym Miastem wycieczka szkolna zagraniczna

Praga ze Skalnym Miastem   wycieczka klasowa  zagraniczna