Litwa śladami Adama Mickiewicza - wycieczka klasowa zagraniczna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Polskę w stronę Suwałk, podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

W godzinach rannych w okolicy  Suwałk, następnie  śniadanie, po nim  przejazd do Kowna, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Spacer po mieście: Dom Perkuna - piękna gotycka kamienica, niegdyś mieściła się w niej szkoła dla szlachty i teatr, do którego uczęszczał mieszkający w pobliżu Adam Mickiewicz, Kościół Archikatedralny z XVw., strzelisty, barokowy ratusz i Plac Ratuszowy, tablica ku czci Adama Mickiewicza, Kościół Św. Franciszka Ksawerego i klasztor jezuitów, gdzie w latach 1819-1823 jako nauczyciel pracował Adam Mickiewicz, dom nr 10 przy Placu Ratuszowym, kościoły: NMP i św. Mikołaja z XVw., Aleja Wolności, pozostałości Zamku Kowieńskiego, panorama Starego Miasta i rzeki Niemen oraz Dolina Adama Mickiewicza, gdzie do dziś znajduje się kamień z wyrytymi literami AM, na którym poeta lubił siadywać, piękno tej doliny opisał w poemacie „Grażyna”. Czas wolny, po nim przejazd do Pożajścia, gdzie znajduje się zespół klasztorny Kamedułów  zabytek klasy „0”. Kolejno przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, po nim przejazd do centrum miasta, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Spacer po mieście i zwiedzanie Wilna: pomnik S. Moniuszki, kościół św. Katarzyny, polski kościół św. Ducha, gotycka świątynia Miłosierdzia Bożego. Kolejno: Uniwersytet Wileński, którego jeden z dziedzińców nosi imię Mickiewicza, Kościół Św. Jana, w którym znajduje się popiersie Adama Mickiewicza, wmurowane w 1898 roku, w setną rocznicę urodzin Wieszcza, kościół św. Krzyża, bazylika archikatedralna św. Stanisława i Władysława, Muzeum Adama Mickiewicza, w którym poeta stworzył poemat „Grażyna”, Pomnik Adama Mickiewicza, domy Juliusza Słowackiego, Ignacego Kraszewskiego i Józefa Piłsudskiego, Ostra Brama, Kościół Św. Trójcy i Klasztor Bazylianów, który Adam Mickiewicz uwiecznił w III części dramatu „Dziady”. To na terenie zlokalizowanego w nim carskiego więzienia rozgrywają się sceny wieczerzy wigilijnej uwięzionych Polaków oraz wygłaszane przez głównego bohatera, Konrada, Mała i Wielka Improwizacja. Następnie przejazd na obiadokolację powrót  do hotelu na nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, po nim wykwaterowanie z Hotelu, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i dalsze zwiedzanie Wilna: cmentarz na Rossie, gdzie znajdują się groby J. Lelewela i E. Słowackiego - ojca Juliusza Słowackiego; Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży, Baszta Giedymina. Kolejno przejazd do Trok, dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie malowniczo położonego Nowego Zamku na półwyspie, będącego wizytówką miasta. Spacer po mieście: ulica, karczma  i cmentarz Karaimów,  Kościół Farny z 1409 r. ufundowany przez Księcia Witolda. Możliwość zakupu miejscowego przysmaku – kibinów. Podczas zwiedzania planowany jest obiad. Następnie wyjazd w drogę powrotną  i nocny przejazd przez Polskę.

Dzień 5

Powrót i zakończenie wycieczki w godzinach porannych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu w Wilnie
- wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad
- opiekę pilota na całej trasie
- opiekę lokalnego przewodnika w Kownie, Trokach i Wilnie
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż, TFG
 
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
około 20-25 euro/os.

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!!

Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

 

Litwa śladami Adama Mickiewicza (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Litwa śladami Adama Mickiewicza -  wycieczka klasowa zagraniczna

Litwa śladami Adama Mickiewicza -  wycieczka szkolna zagraniczna

Litwa śladami Adama Mickiewicza -  wycieczka szkolna pięciodniowa

Litwa śladami Adama Mickiewicza -  wycieczka klasowa pięciodniowa

Litwa śladami Adama Mickiewicza -  wycieczka klasowa 5 dniowa