Pod słońcem Toskanii - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

W godzinach południowych przyjazd do Bolonii, słynącej przede wszystkim z najstarszego w Europie,  założonego w 1088 roku Uniwersytetu. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, następnie spacer po Starym Mieście, który  rozpoczniemy na Piazza Maggiore,  czyli Głównym Placu, w samym sercu Bolonii, który pozwoli na podziwianie następujących budynków: Ratusz, Palazzo del Podestà czyli Pałac Burmistrza, Palazzo di Re Enzo czyli Pałac Króla Enza, Palazzo dei Banchi czyli Pałac Bankierów, Palazzo dei Notai czyli Pałac Notariuszy, następnie Basilica di San Petronio czyli Bazylika Św. Petroniusza, która jest  najsłynniejszym kościołem w Bolonii, wewnątrz zwiedzimy Kaplicę rodziny Boloninów i zobaczymy zegar słoneczny Cassiniego; następnie Fontanna Neptuna, stojąca na środku Placu Neptuna, będącą symbolem miasta.  Następnie przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i  nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, po nim podziwianie panoramy miasta z wierzchołka wieży Torre Asinelli, która wraz z  drugą wieżą Due Torri, są symbolami miasta. Następnie przejazd do Pistoi, młodszej siostry Florencji. Spacer po mieście rozpoczniemy od niewielkiego Piazza del Duomo, pamiętającego jeszcze czasy Dantego i Machavelliego, z górującą nad nim 67-metrową kampanilą  czyli wieżą Katedry św. Zenona, obok której znajduje się ośmiokątne Baptysterium. Kolejno Piazza Della Salla, które jest raczej sercem Pistoi i jednym z najstarszych rynków miasta gdzie od XI wieku kwitnie handel. Jednak Pistoia to nie tylko ładna architektura, ale także miejsce, gdzie od lat produkowane są pyszne słodycze: oblane polewami bakalie, pralinki z nadzieniem oraz czekolada z orzechami laskowymi, która doprawiona jest chili, cynamonem i gałką muszkatołową. Po zwiedzaniu  przejazd do Hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja                     i nocleg.       

Dzień 4

Śniadanie, po nim przejazd do Florencji - kolebki renesansu, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczniemy od rozległego placu Piazza di Santa Croce, przy którym znajduje się Kościół Santa Croce, czyli Kościół Św. Krzyża i miejsce pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, kolejno średniowieczna Dzielnica Dantego, kościół spichlerz Orsanmichele, Piazza della Repubblica, fontanna  z prosiaczkiem, Ponte Vecchio, centrum polityczne miasta Piazza della Signoria, dziedzińce pałacowe, centrum religijne miasta, czyli Katedra Santa Maria del Fiore, ze słynną kopułą Brunelleschiego, która obok Bazyliki św. Piotra w Rzymie i katedry w Mediolanie jest jednym z największych kościołów na świecie. Spacer po Florencji zakończymy na Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników, następnie czas na lody  i smakowite lampredotto. Przejazd do hotelu, następnie wzmocniona  obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, po nim przejazd do Sieny, dawnej metropolii Europy.  Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Spacer po mieście: Piazza del Campo - serce miasta, Palazzo Pubblico, pełniący funkcję sieneńskiego Ratusza ze swoją 102 metrową wieżą Torre del Mangi, kolejno Capella di Piazza czyli kaplica powstała w XIV wieku w podzięce za uwolnienie miasta od katastrofalnej epidemii dżumy, następnie udamy się w kierunku Katedry Santa Maria Assunta. Jedną z największych atrakcji katedry jest biblioteka Libreria Piccolomini oraz Battistero di San Giovanni czyli baptysterium św. Jana. Następnie przejazd do lokalnej winnicy, gdzie czeka nas 1,5 h zwiedzanie połączone z degustacją 4 win oraz z możliwością ich zakupu. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, po nim wykwaterowanie z hotelu przejazd do  Pizy, miasta położonego w dolnym brzegu rzeki Arno. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie historycznego centrum. Na Piazza del Duomo, czyli Placu Katedralnym, zobaczymy: romańską Katedrę, Babtysterium i słynna Krzywą Wieżę czyli dzwonnicę zbudowaną na planie okręgu, liczącą osiem kondygnacji, z których sześć zdobią galeryjki z arkadami. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Lukki. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie Starówki, Kościół San Michele in Foro, Casa di Puccini, Katedra San Martino, mury obronne, Piazza dell'Amfiteatro, Kościół San Frediano. Przejście na lunch następnie czas wolny,   po nim  wyjazd   w drogę  powrotną do Polski.

Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje , 1 lunch
- 1 obiadokolacja wzmocniona z winem
- napoje do obiadokolacji: kawa, herbata, woda
- zakwaterowanie: 4 noclegi w Hotelach sieciowych lub Hotelach ***, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż i TFG
- opiekę  pilota na całej trasie

 CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- opłat za lokalnych przewodników– obligatoryjnie 20 euro/os.
- opłaty za system słuchawkowy na cały pobyt – obligatoryjnie 9 euro/os.
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  ok.:  35  euro/os
- zwiedzanie  winnicy  z degustacją 4 win– obligatoryjnie: 20 euro/os.

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!!

Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Pod słońcem Toskanii (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Pod słońcem Toskanii  - zagraniczna wycieczka dla nauczycieli

 Pod słońcem Toskanii    - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

 Pod słońcem Toskanii - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

 Pod słońcem Toskanii  - dzień nauczyciela wycieczka

Pod słońcem Toskanii   - dzień edukacji narodowej wycieczka zagraniczna

Pod słońcem Toskanii   - dzień edukacji narodowej wycieczka zagraniczna

Pod słońcem Toskanii   - dzień edukacji narodowej wycieczka zagraniczna