Smaki Burgundii - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy i Francję w kierunku  magicznej Burgundii. Na trasie planowane są postoje.

Dzień 2

W godzinach porannych przyjazd do Dijon, dawnej stolicy Księstwa Burgundii. Spacer po mieście rozpoczniemy od centrum miasta, które słynie ze wspaniałej architektury. Zobaczymy: kościół św. Michała, następnie zwiedzimy Muzeum Sztuk Pięknych z fantastyczną kolekcją dzieł mistrzów flamandzkich, które usytuowane jest w samym centrum miasta, przy półokrągłym placu Place de la Libération, zawsze będącym ulubionym miejscem spotkań, tak turystów jak i rodowitych mieszkańców. Z Pałacu książąt Burgundii przejdziemy starą brukowaną ulicą Verrerie, wzdłuż której ciągną się rzędy domów o konstrukcji szkieletowej. Następnie kościół Notre Dame i katedra St. Benigne, przejazd na zwiedzanie opuszczonej przez zakonników Kartuzji Champmol ze słynną Studnią Mojżesza, dłuta Clausa Slutera. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie,  po nim przejazd do  Chateau du clos de Vougeot, dawniej zaplecza gospodarczego opactwa Citeaux, kolebki Cystersów, gdzie mnisi dokonywali w tutejszym ogrodzie winnym pierwszych prób uprawy  i pielęgnacji szczepów. W jednej z pobliskich winnic zobaczymy wyniki ich doświadczeń. Przejazd do Maison de Milles Truffes et Champignans - domu trufli i grzybów, który jest idealnym miejscem na poznanie tajemnic czarnych diamentów z Burgundii. Dzięki technice i pokazom audiowizualnym turyści mają okazję wziąć udział w poszukiwaniu trufli. Przejazd do stolicy burgundzkich win - Beaune. Zwiedzanie klejnotu średniowiecznej architektury  Hospicjum flamandzko-burgundzkiego, dzieła gotyku pokrytego kolorową dachówką. Budowle w mieście przyciągają uwagę kolorowymi, glazurowanymi dachówkami, wzorcowym przykładem jest hotel Dieu, którego piękno najbardziej widoczne jest z dziedzińca, oprócz dachówek hotel  zwraca uwagę na liczne wieżyczki, w dawnych czasach budynek ten pełnił rolę szpitala i hospicjum. Spacer urokliwymi uliczkami, następnie wizyta w wytwórni Muzeum Musztardy  La Moutarderie Fallot, gdzie czeka nas zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie,  po nim przejazd do malowniczo położonego w dolinie, nieopodal strumyka, pośród szumiących sosen, jodeł i buków, Opactwa Cystersów Fontenay, które od pierwszych chwili zwraca uwagę swoją surowością wystroju kościoła i klasztoru. W budynku klasztoru nakręcono m.in. sceny do filmu „Cyrano de Bergerac”, gdzie  główną role zagrał Gerard Depardieu. Kolejno przejazd do zamku Chateau de Chastellux, gdzie czeka nas zwiedzanie zamku i spacer po ogrodach. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie,  po nim przejazd do miejscowości Vezelay, która słynie z pięknego Starego Miasta i Opactwa Vezelay wzniesionego na skalistym wzgórzu. Opactwo jest podręcznikowym przykładem stylu romańskiego o bogatym zdobnictwie. W Opactwie  wznosi się majestatyczna XII wieczna Bazylika Św. Marii Magdaleny. Następnie powrót do Hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie,  po nim przejazd  do Auxerre – małego miasteczka nad rzeką Yonne, które stanowi bazę do wycieczek łodziami po Burgundii. Następnie przejazd do Sens - miasta słynącego  z wielkiej katedry St.-Etienne ze świetlistymi witrażami oraz malowniczymi budynkami w mieście. Przejście na obiad, po nim wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Francję i Niemcy w kierunku Polski.

Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- przejazd komfortowym  autokarem
- realizację programu turystycznego
- zakwaterowanie: 4 noclegi  w Hotelach
- wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad
- ubezpieczenie  NNW, KL i bagaż, TFG
- opiekę lokalnego przewodnika w miejscach tego wymagających
- opiekę pilota 
                 
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu  do zwiedzanych obiektów: ok. 60 euro/os

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!!

Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Smaki Burgundii (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Smaki Burgundii - zagraniczna wycieczka dla nauczycieli

Smaki Burgundii - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Smaki Burgundii - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

Smaki Burgundii - dzień nauczyciela wycieczka

Smaki Burgundii - dzień edukacji narodowej wycieczka zagraniczna