Szlakiem wina na Węgrzech - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Słowacji, następnie Węgier do Miskolc Tapolca*. Proponujemy ucztę dla ciała, czyli pobyt w uzdrowiskowej części miasta, gdzie czeka nas relaks w jedynym w Europie termalnym kąpielisku w jaskini - Burlang furdo. Prawie 700 metrów podziemnych korytarzy, częściowo sztucznych, zapewnia niecodzienne wrażenia kąpieli  w przepięknie oświetlonych grotach. Termalna woda o temp. 30C spływa potokami ze skał, tworząc naturalne bicze wodne; inną atrakcją są naturalne prądy wodne oraz czyste, pozbawione bakterii powietrze. Całoroczne kąpielisko w grotach posiada również kilka basenów odkrytych o temp. wody 28-35C. Następnie przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja w 220 letniej piwnicy z winami, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim przejazd do Debreczyna, zwanego „kalwińskim Rzymem”, najważniejszego miasta Wielkiej Niziny Węgierskiej.  Podczas spaceru  zobaczymy: neobarokowe Muzeum Deri z kolekcją sztuk pięknych, a także ze zbiorami eksponatów historycznych i archeologicznych, następnie największy zabytek Nagytemplom czyli Wielki Kościół, będącym symbolem miasta i całego kościoła protestanckiego na Węgrzech, eklektyczny hotel  Aranybika - Pod Złotym Bykiem, ulica Targowa, gdzie pod numerem 54 znajduje się siedziba władz komitatu Megyeháza, Katedrę Św. Anny, Teatr Narodowy Csokonaiego oraz gmach główny Uniwersytetu. Kolejno przejazd do Doliny Pięknej Pani, gdzie znajduje się szereg piwniczek winnych wykutych w tufie wulkanicznej, gdzie istnieje możliwość degustacji i zakupu win w piwniczkach.  Obiadokolacja z winem, po niej powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, po nim po nim wykwaterowanie z Hotelu. Spacer po Egerze, znanym z produkcji doskonałych win oraz słynnego „Egri Bikaver” – tzw. „byczej krwi”, spacer po centrum: Bazylika, kościół Minorytów, Pałac Biskupi, Liceum z obserwatorium, Plac Dobo, Muzeum Mercepanu, minaret (możliwość wejścia na mały taras widokowy po 97 krętych schodach), ruiny zamku. Następnie  przejazd do Tokaju, spacer po mieście: Pałac Rákóczi-Dessewffy, będący dawną siedzibą wielkiego wodza, a także wzniesiony w stylu barokowym miejski Ratusz. Następnie zapoznamy się  z kulturą winną tego regionu oraz poznamy różne gatunki Tokaju podczas degustacji „wina Królów”, „Króla wszystkich win” oraz przysmaków kuchni węgierskiej. „Tokajski Region winiarski”  z uwagi na unikatowe w skali światowej walory przyrodnicze, kulturowe oraz długie tradycje winiarskie został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

*alternatywna wersja programu pierwszego dnia: zamiast kąpieli w basenach termalnych proponujemy przejazd do Parku Narodowego Krasu Węgierskiego Aggtelek, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy przepiękną krasową i na 25 km długą  Jaskinię Baradla, w której  odwiedzimy przepiękną Salę Koncertową czy niezwykłą Halę Kolumn.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w Hotelu, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami
- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje z winem,
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż oraz TFG
- opiekę pilota
- opiekę lokalnego przewodnika

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Jaskinia Baradla  – ok. 2400 HUF/os,
Bazylika – ok. 800 HUF/os.
Minaret – 400 HUF/os.
Muzeum Marcepanu – 1000 HUF/os,
The Beatles wystawa – 2500 HUF/os,
Baseny Termalne Miskolc Tapolca Furdo – 3100 HUF/os – 4400 HUF/os
Obligatoryjnie: Degustacja wina w Tokaju – ok. 12 euro/os.

Uwaga!!! Każdy uczestnik wycieczki musi posiadać ważny dokument tożsamości  (dowód osobisty lub paszport)!!!

Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Szlakiem wina na Węgrzech (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Szlakiem wina na Węgrzech - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Szlakiem wina na Węgrzech - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

Szlakiem wina na Węgrzech - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

Szlakiem wina na Węgrzech  - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa

Szlakiem wina na Węgrzech  - dzień edukacji narodowej wycieczka trzydniowa