Toruń - wycieczka klasowa trzydniowa

Program wycieczki: 

Dzień 1.

Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach rannych. Przejazd w kierunku Torunia, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Następnie spacer po Starym mieście trasą legend i mitów: Krzywa Wieża, Flisak, Ratusz Staromiejski, Piernikowa Aleja Gwiazd, Dwór Artusa, Katedra Świętojańska,  Zamek Krzyżacki, Smok toruński,  Baszta Koci Łeb oraz kamienice.  Kolejno czas wolny na toruńskim Rynku. Po nim przejazd do  obiektu, zakwaterowanie,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2.

Śniadanie, po nim wizyta w Żywym Muzeum Piernika, w którym odbędziemy podróż w czasie: pierwsze piętro muzeum w magiczny sposób przeniesie nas do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznamy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotujemy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.  Na drugim piętrze muzeum zobaczymy manufakturę z początku XX wieku: m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny będzie mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę. Kolejno przejazd do Domu Legend Toruńskich i udział w interaktywnym spektaklu, który pozwoli nam przenieść się w czasie i zasmakować przygód rozgrywanych w scenerii średniowiecznego Torunia. Na koniec proponujemy wizytę w Planetarium, gdzie zostanie wyświetlony pokaz astronomiczny. Pokazy opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Po pokazie powrót do obiektu na obiadokolację i nocleg.        

Dzień 3.

Śniadanie, po nim wykwaterowanie z obiektu i przejazd do Centrum Nowoczesności Młyn wiedzy, gdzie czeka nas trzygodzinne zwiedzanie wystaw stałych: Wahadło Foucaulta - umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi, O obrotach - poświęcona idei koła   i ruchu obrotowego, Rzeka – nawiązująca do przepływającej przez Toruń rzeki Wisły czy Idee łącząca nauki ścisłe i humanistyczne. Następnie przejazd do Kruszwicy - zwiedzanie kolebki Państwa Polskiego, miejsca najstarszych pamiątek z legendarną Mysią Wieżą, owianą czarem baśni i legend historycznych o Popielu i Piaście, zwiedzanie Mysiej Wieży, słynnej kruszwickiej kolegiaty romańskiej z XII w., wystawy archeologicznej. Wyjazd w drogę powrotną, w czasie przejazdu postój na obiad. Zakończenie wycieczki  w godzinach wieczornych. 


CENA WYCIECZKI  OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Torunia
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły                     
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:                         

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 
Żywe Muzeum Piernika – ok. 12 zł/os/ulgowy; Mysia Wieża – ok. 6 zł/os/ulgowy Dom Legend Toruńskich – ok. 10 zł/os/ulgowy;  Planetarium (seans) – ok. 10 zł/os; Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – ok. 12 zł/os;

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Toruń - 3 dni (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500