Atrakcje Trójmiasta i okolic - zielona szkoła

Program wycieczki:


Dzień 1.

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Torunia. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Następnie spacer po Starym mieście: Krzywa Wieża, Flisak, Ratusz Staromiejski, Piernikowa Aleja Gwiazd, Katedra Świętojańska,  Zamek Krzyżacki, Smok Toruński,  Baszta Koci Łeb oraz kamienice.  Kolejno wizyta w Żywym Muzeum Piernika, w którym odbędziemy podróż w czasie: pierwsze piętro muzeum w magiczny sposób przeniesie nas do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznamy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotujemy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Na drugim piętrze muzeum zobaczymy manufakturę z początku XX wieku: m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny będzie mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę. Następnie przejazd  w kierunku Gdańska. W godzinach wieczornych przyjazd do  obiektu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2. 

Śniadanie, po nim spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który zabierze nas na spacer po mieście:  Droga Królewska - Brama Wyżynna, Katownia, Brama Złota, ul. Długa, Dom Uphagenów, Ratusz, ul. Długi Targ,  Dwór Artusa, Kamieniczki Królewskie, Muzeum Bursztynu, Złota Kamieniczka, Fontanna Neptuna, Zielona Brama. Następnie Długie Pobrzeże Bramy wodne, Żuraw - portowy dźwig. Dalsze zwiedzanie miasta: kamieniczki, Baszta Łabędź, pomnik Kapitana Ziółkowskiego, pozostałości zamku krzyżackiego. Konkatedra - Kościół p.w. Najświętszej Marii Panny, największy gotycki kościół na świecie zbudowany z cegły, Pomnik Obrońców Poczty Polskiej, Kościół p.w. Św. Mikołaja, jedyny ocalały z wojennej zagłady historyczny kościół gdański. Następnie wizyta w Muzeum II Wojny Światowej, zwiedzanie wystawy. Po zwiedzaniu powrót do obiektu na obiadokolację i nocleg.         

Dzień 3.

 Śniadanie, po nim wykwaterowanie i przejście na 1,5-godzinny rejs statkiem na trasie Gdańsk – Westerplatte.  Po dopłynięciu na Westerplatte zwiedzanie tego historycznego miejsca, następnie przejazd do centrum Sopotu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od centrum kurortu, które przecina reprezentacyjna ulica Bohaterów Monte Cassino, potocznie zwana Monciakiem. Następnie Krzywy Dom, po nim udamy się w kierunku ul. Czyżewskiego, gdzie znajduje się Dworek Sierakowskich, siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, dalej sopockie Molo, Opera Leśna. Przejazd do Gdyni, spacer rozpoczynamy od centrum miasta: Skwer Kościuszki, Molo Południowe, następnie cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie, zwiedzanie  najsłynniejszego polskiego żaglowca czyli Daru Pomorza. Po zwiedzaniu przejazd  do obiektu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4.
                                
Śniadanie, do południa proponujemy gry i zabawy ruchowe na plaży. Następnie obiad, po nim przygotowania do podchodów, po nich powrót do obiektu na kolację w formie ogniska, nocleg.
                          

Dzień 5.

Śniadanie, po nim wykwaterowanie z obiektu, przejazd do Malborka. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego, trzyczęściowej twierdzy obronnej w stylu gotyckim. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.


CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 4 noclegi w obiekcie
- wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, 1 kolacja w formie ogniska
- opiekę lokalnego przewodnika podczas zwiedzania Gdańska, Torunia, Zamku w Malborku i Muzeum II Wojny Światowej
- opiekę wychowawców (1 na 15 uczniów) oraz 1 kierownika wycieczki z ramienia szkoły                     
- ubezpieczenie NNW, TFG
- opiekę pilota
                              
                                                     
CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 
Żywe Muzeum Piernika – ok. 12 zł/os/ulgowy 
Molo Sopot – ok. 4 zł/os/ulgowy
Bazylika Mariacka– ok. 5 zł/os/ulgowy
Muzeum Bursztynu – ok. 5 zł/os/grupowy
Muzeum II Wojny Światowej – ok. 16 zł/os
Zamek w Malborku – ok. 10 zł/os/szkolny
rejs statkiem na Westerplatte – 20 zł/os/ulgowy

Możliwość zamówienia obiadu dla grupy w czwartym dniu w cenie 20-22 zł/os.

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot.
Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki. 

Atrakcje Trójmiasta i okolic - 5 dni (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba oraz wiek uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje)
- dodatkowe informacje o uczestnikach (np. czy w grupie są osoby z niepełnosprawnością)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Atrakcje Trójmiasta i okolic - wycieczka klasowa pięciodniowa

Atrakcje Trójmiasta i okolic - wycieczka szkolna pięciodniowa

Atrakcje Trójmiasta i okolic - wycieczka klasowa 5 dniowa

Atrakcje Trójmiasta i okolic - wycieczka szkolna 5 dniowa

Atrakcje Trójmiasta i okolic - zielona szkoła