Zamki i pałace Karkonoszy - wycieczka integracyjna

Program wycieczki:

Dzień 1

Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach południowych. Przejazd  w kierunku Zamku w Bolkowie, zwiedzanie XIII-wiecznych ruin wraz z muzeum, zawierającym różne rodzaje średniowiecznej broni oraz przedmioty należące do książąt i XVIII-wieczne mapy. Następnie przejazd do Hotelu***, zakwaterowanie, po nim obiadokolacja w formie grilla, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po nim przejazd i zwiedzanie najpiękniejszych rezydencji królewskich i magnackich Kotliny Jeleniogórskiej, połączone z możliwością wypicia kawy w urokliwych miejscach. W programie: Pałac  Redenów  w Bukowcu, wzniesiony w II połowie XVII wieku. Jednak nie pałac a romantyczny park hrabiny von Reden, był znany w całej Europie. W rozległym parku uwagę zwraca pawilon herbaciarni z 1804 r., który był zarazem biblioteką, w formie świątyni doryckiej, następnie sztuczna ruina mauzoleum rodu von Redenów, tzw. opactwo, które było miejscem złożenia zwłok Fryderyka i Fryderyki von Reden oraz amfiteatr w formie sztucznej ruiny i dom ogrodnika z 1797. Przejazd do Pałacu Królów Pruskich w Mysłakowicach, znanego już od średniowiecza jako letnia rezydencja Fryderyka Wilhelma III,  jednak  swój rozkwit przeżył dopiero w XIX wieku, obecnie jest siedzibą szkoły. Następnie przejazd do Pałacu Łomnica, usytuowanego w rozległym starym parku, zwiedzanie: zespołu pałacowo – parkowo – folwarcznego, Sal Historycznych w Muzeum Dużego Pałacu, Podziemi Dużego Pałacu z zabytkową kuchnią , studnią, pralnią oraz dawnego spichlerza. Kolejno renesansowy Pałac w Wojanowie, który położony jest w dolinie Bobru, w pomieszczeniach zamkowych i folwarcznych znajduje się obecnie hotel. Następnie powrót do Hotelu na relaks w basenie lub saunie. Wieczorem uroczysta obiadokolacja przy muzyce Dj-a z tańcami Nocleg.
 
Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu i przejazd w kierunku Jeleniej Góry, spotkanie z przewodnikiem górskim, a następnie piesza wędrówka do średniowiecznego Zamku Książęcego Chojnik, który znajduje się na szczycie góry o tej samej nazwie. Następnie przejazd do Cieplic, dzielnicy Jeleniej Góry, spacer po mieście: Pałac Schaffgotschów, usytuowany w centrum uzdrowiska,  obecnie jest pod zarządem Politechniki Wrocławskiej, Długi Dom, Kościół Jana Chrzciciela, Muzeum Przyrodnicze, Pawilon Edwarda i Park Norweski.  Czas wolny na posiłek we własnym zakresie, następnie wyjazd w drogę powrotną, powrót w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu turystycznego
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 2 noclegi w Hotelu*** w Karpaczu, pokoje 2-osobowe z łazienkami
- wyżywienie: 2 śniadania,  1 obiadokolacja w formie grilla, 1 uroczysta kolacja z tańcami przy muzyce Dj-a
- możliwość korzystania z hotelowej strefy wellness
- opieka przewodnika górskiego podczas wyjścia w góry
- opiekę pilota , ubezpieczenie NNW i TFG

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Zamek w Bolkowie – ok. 10 zł/os.,
Pałac Łomnica – ok. 12 zł/os,
Pałac w Wojanowie – ok. 15 zł/os,
Zamek Chojnik – ok. 6 zł/os.,
KPN – 6 zł/os
                                   

Program jest ramowy i może ulec zmianie,  szczegółowy program wycieczki  ustala pilot. Podane ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec niewielkim zmianom, w zależności od terminu wycieczki.

Zamki i pałace Karkonoszy (Wersja PDF)

Jak rezerwować?

 

W celu otrzymania oferty wycieczki wraz z wyceną niezbędne jest przesłanie za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się poniżej, następujących informacji:
- nazwa programu wycieczki
- preferowany termin wycieczki
- przewidywana liczba uczestników wycieczki
- nazwa szkoły/placówki/instytucji zamawiającej wycieczkę
- miejsce wyjazdu
- forma wyżywienia podczas realizacji wycieczki (śniadania + obiadokolacje, uroczysta obiadokolacja, grill itp.)
- dodatkowe atrakcje i życzenia (np. impreza taneczna z oprawą muzyczną, wyjście do teatru/opery)

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Zamki i pałace Karkonoszy - trzydniowa wycieczka dla nauczycieli

Zamki i pałace Karkonoszy - wycieczka integracyjna dla nauczycieli

Zamki i pałace Karkonoszy - wyjazd motywacyjny dla nauczycieli

Zamki i pałace Karkonoszy - dzień nauczyciela wycieczka 3 dniowa

Zamki i pałace Karkonoszy - dzień edukacji narodowej wycieczka trzydniowa